Королева Великої Британії Єлизавета II затвердила закон про санкції проти російських чиновників, що є аналогом «закону Магнітського».

Королева Великої Британії Єлизавета II затвердила закон про санкції проти російських чиновників, що є аналогом «закону Магнітського».

Про це 23 травня у Twitter повідомив британський політик Річард Беніон.

«Сьогодні положення про санкції отримують Королівську згоду та стають законом. Положення про «акт Магнітського» наразі є законом», — повідомив він.

Після набуття чинності цього закону, Велика Британія повністю приєднається до Канади, США, Латвії, Литви, Естонії та Гібралтару.

Нагадаємо, 2 травня парламент Великої Британії ухвалив свій варіант «закону Магнітського».

«Закон Магнітського», схвалений парламентом Британії, схожий на канадський та американський, він глобальніший і застосовується не тільки щодо громадян РФ, а й до інших порушників прав людини з усього світу. Британський «закон Магнітського» також передбачає розкриття імен власників фірм в офшорах на британських заморських територіях.

«Список Магнітського» — закон про персональні санкції проти низки російських чиновників, яких підозрюють у порушеннях прав людини та корупції, а саме у причетності до одного з найбільших в історії Росії розкрадань бюджету.

Закон вперше введений у дію у США, згодом аналоги такого закону ухвалили ще низка країн, зокрема, Канада, Литва, Латвія, Естонія та Гібралтар.

Йдеться про суму у 230 мільйонів доларів, виведених з бюджету Росії у результаті махінацій з компаніями Hermіtаge Capital — інвестиційного фонду, заснованого британським фінанситом Вільямом Браудером. Саме ці махінації і розкрив юрист фонду Сергій Магнітський. У 2009 році його знайшли мертвим у московському СІЗО після тривалого тиску з боку силовиків.

Наприкінці грудня 2016 року тодішній президент США Обама розширив дію «закону Магнітського» на весь світ.

Канада приєдналась до «акту Магнітського» на початку жовтня цього року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Список Магнітского: Знімальний майданчик — СПЕЦРЕПОРТАЖ. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile