Королева Великої Британії Єлизавета II 5 квітня звернеться до нації — це її четверте позачергове звернення з часів сходження на престол у 1952 році. Вочевидь воно пов'язане з пандемією коронавірусу.

Про це повідомляє Букінгемській палац.

«У неділю, 5 квітня, о 8 годині вечора її Величність королева звернеться до Великої Британії та Співдружності у телевізійному ефірі», — йдеться у повідомленні.

Це перше позачергове звернення Єлизавети II з 2002 року, коли померла її мати. Загалом це четверте таке звернення — попередні були у 1997 році перед похороном принцеси Діани та в 1991-му щодо війни у Перській затоці. Традиційно королева звертається до британців на Різдво.

Вочевидь нове звернення пов’язане з пандемією коронавірусу, останніми днями у Сполученому Королівстві значно зросла кількість смертей від цієї інфекції. Зокрема за добу 3 квітня у Великій Британії померли 684 людини, загальна кількість жертв зросла до 3 605.

Як зазначає видання Royal Central, низка інших європейських монархів вже звернулися до нації через пандемію коронавірусу. Зокрема це зробили монархи Нідерландів та Данії.

Поділитись: