Пасажири в захисних масках для обличчя в трамваї на Подолі, Київ, 20 березня 2020 року
Фото:

Анастасія Власова/hromadske

Кияни прожили перший тиждень без метро. Головний транспорт столиці влада закрила на карантин через поширення коронавірусу в Україні. Так можна захистити людей від скупчень та натовпів, в яких легко заразитись. Відстань одне від одного в півтора метра — гарантія безпеки, в один голос кажуть лікарі та міжнародні організації охорони здоров’я.

Дістатись на роботу чи деінде тепер можна тільки наземними видами транспорту. Закрите метро спричинило черги на зупинках, особливо у ранні та вечірні часи пік.

На карантин закрили також усі торговельні заклади, кінотеатри та розважальні центри. Кафе і ресторани працюють «на винос» або з доставкою додому. Купити їжу можна в продуктових магазинах — вони працюють. Працюють також аптеки, автозаправки і банки. В церквах проводять літургії, але просять людей не цілувати ікон.

Аби ми створювали більше важливих матеріалів для вас, підтримайте hromadske на Спільнокошті. Будь-яка допомога має велике значення.

Громадянам радять залишитися вдома, не виходити на вулицю без особливої потреби, займатись тим, на що не вистачало часу раніше — читати книжки, дивитись кіно, серіали, спілкуватися з близькими. Натомість у штатному режимі працюють медики, поліція та працівники підприємств, що забезпечують життєдіяльність міста.

У Міністерстві охорони здоров'я кажуть, що карантин буде продовжений, якщо кількість випадків інфікування коронавірусною інфекцією в Україні збільшиться. На сьогодні в Україні офіційно підтверджено 41 випадок зараження коронавірусом SARS-CoV-2.

Поділитись: