В Україні зупинять роботу метрополітенів, скасують авіа, залізничне та автобусне сполучення між містами та областями України. Такі заходи Кабінет міністрів України підтримав увечері 16 березня, після пропозиції Володимира Зеленського посилити обмеження через коронавірус.

Спочатку у постанові уряду йшлося про те, що метро припинить роботу з 18 березня, але пізніше прес-служба уряду пояснила, що «сталася технічна помилка», й насправді метрополітени закриють вже 17-го.

У Києві метро закриють о 23:00 17 березня, у Харкові — з 20:00, у Дніпрі — з 15:00.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив у своєму Телеграм-каналі, що йдеться про такі обмеження:

 • припиняється міжміське й міжобласне автомобільне, залізничне та авіасполучення;
 • у маршрутних таксі, автобусах, тролейбуса та вагонах трамваїв не може бути понад 10 пасажирів;
 • робота метрополітенів (Київ, Харків та Дніпро) буде зупинена з 17 березня;
 • рух власних автомобілів не обмежується.

У постанові уряду також йдеться, що Укрзалізниця може виконувати окремі пасажирські рейси у внутрішньому залізничному сполученні, але рішення щодо цього має в кожному окремому випадку має бути погоджено з Мінінфраструктури та МОЗ. Якщо йдеться про рейс міжнародного сполучення — за погодженням Мінінфраструктури, МЗС та Держприкордонслужбою.

Уся вказана заборона діятиме до 3 квітня.

Раніше сьогодні, 16 березня, президент Зеленський оголосив про низку рекомендацій щодо нових обмежувальних заходів у країні, серед яких були й ті, які назвав Криклій.

В ефірі hromadske радник мера Києва Віталія Кличка Максим Бахматов зазначив, що поки незрозуміло, як влада буде контролювати виконання таких обмежень, зокрема щодо максимальної кількості людей в громадському транспорті. Він пояснив, що повноваження не пустити людину в тролейбус є тільки у поліції.

Нагадаємо, з 12 березня по всій Україні почався карантин у зв’язку з розповсюдженням у світі коронавірусу. Так, усі навчальні заклади, включно з приватними, закрили на три тижні, до 3 квітня. Також в країні обмежили масові зібрання понад 200 людей.

З 16 березня Україна на два тижні закриває кордон для іноземних громадян, щоб обмежити поширення коронавірусу.

А з 17 березня Україна закриє пасажирське авіасполучення. Також у Києві закриють усі заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків.

Станом на ранок 16 березня, у світі понад 77 тисячі людей вилікувались від коронавірусу, померли — 6,5 тисячі.

Коронавіруси — це велика родина респіраторних вірусів, які можуть спричиняти захворювання різного ступеню тяжкості: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.
Захворювання, яке викликав новий коронавірус, називається COVID-19. Це інфекційне захворювання, спричинене коронавірусом, невідомим науці раніше. Вірус вперше зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року. Тоді більшість людей, уражених новим вірусом, були пов’язані з ринком у цьому місті. На сьогодні вірус передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини.

Найпоширеніші симптоми:

Головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках — діарея або кон'юнктивіт. Інкубаційний період триває від 2 днів до 2 тижнів.

Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Більшість людей, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров’ям, зазначають в МОЗ. Серед померлих багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями.  

Основне занепокоєння викликає діапазон вираженості симптомів: деякі люди мають легкі симптоми, інші — тяжко хворіють. Це ускладнює встановлення справжньої кількості заражених та швидкості передачі вірусу від людини до людини.

Як захиститись від нового коронавірусу?

Наразі специфічного лікування та вакцини від уханського коронавірусу не існує. Не захищають від коронавірусу захисні маски, БАДи та гомеопатія, імуномодулятори, засоби «народної медицини».

Щоб зробити себе менш вразливим до вірусів:

 • мийте руки;
 • уникайте близьких контактів з хворими;
 • збалансовано харчуйтеся;
 • пийте достатньо рідини;
 • провітрюйте та зволожуйте приміщення;
 • ведіть здоровий спосіб життя;
 • подбайте про достатню кількість сну;
 • не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.
Поділитись: