Через новини про поширення коронавірусу у світі збитки компаній, акції яких торгуються на міжнародних фінансових біржах сягнули 5 трильйонів доларів з 24 по 28 лютого.

Такі дані наводить Reuters.

Подібне падіння капіталізації (тобто ринкової вартості) компаній є найбільшим від часів піку світової фінансової кризи 2008 року. Спричинили паніку на ринку новини про поширення вірусу у решті країн світу, крім Китаю, де спалах вірусу вже пішов на спад.

«Зараз дуже нестабільний час. Ніхто не знає відповідей і ринки просто панікують», — повідомив представник компанії SEI Джон Лоу.

Для порівняння, 5 трильйонів доларів — це еквівалент ВВП Японії (у 2018 році за розрахунками МВФ) і більше ВВП України у понад 40 разів.

Падіння спостерігається на фондових ринках США, Європи та Азії. Також падають світові ціни на енергоресурси, зокрема нафту, водночас зростає попит на більш надійні активи — золото та казначейські зобов'язання США.

З початку спалаху коронавірусу від хвороб, спричинених інфекцією, померли 2854 людей. Водночас 36 571 пацієнту вдалося одужати.

В Україні наразі немає жодного випадку зараження китайським коронавірусом. Відомо про 5 випадків зараження українців у світі: четверо інфікувалися на лайнері Diamond Princess та одна українка в Італії.

Усі новини про новий китайський коронавірус ви можете знайти на нашому сайті за хештегом коронавірус.

Поділитись: