Спалах китайського коронавірусу та його поширення у світі спричинило масове падіння акцій на світових фондових ринках: інвестори побоюються, що вплив вірусу на економіку може буди надто сильним, тому виводять кошти у найбільш безпечні активи.

Як повідомляє Reuters, індекс MSCI World, до розрахунку якого входять акції 1644 компаній з усього світу, впав на рекордні 9,3% лише за один тиждень з 24 по 28 лютого. Востаннє подібне падіння (на 9,8% за тиждень) відбулося у листопаді 2008 року, у пік Світової фінансової кризи.

Один з найбільш показових фондових індексів, S&P500, до якого входять 500 найбільших компаній США, впав на 4,42%.

Падіння спостерігається на фондових ринках США, Європи та Азії. Також падають світові ціни на енергоресурси, зокрема нафту, водночас зростає попит на більш надійні активи — золото та казначейські зобов'язання США.

«Нам не потрібно чекати на економічні дані, щоб побачити, як сильно вірус вдарив по економіці. Вже зараз можна сказати, що впали продажі авіакомпаній та доходи готелів десь на половину», — повідомив Reuters старший економіст інвестиційної компанії Nomura Securities Томоакі Шішідо.

За попередніми розрахунками, падіння світових фондових ринків з 24 по 27 лютого склало близько 3 трильйонів доларів — це більше за ВВП Британії за 2018 рік. Водночас у Єврокомісії заявили, що спалах коронавірусу може призвести до економічного спаду.

З початку спалаху коронавірусу від хвороб, спричинених інфекцією, померли 2854 людей. Водночас 36 571 пацієнту вдалося одужати.

В Україні наразі немає жодного випадку зараження китайським коронавірусом. Відомо про 5 випадків зараження українців у світі: четверо інфікувалися на лайнері Diamond Princess та одна українка в Італії.

Усі новини про новий китайський коронавірус ви можете знайти на нашому сайті за хештегом коронавірус.

Поділитись: