Коронавірусні обмеження загрожують спалахами поліомієліту й кору серед дітей, кажуть в ООН
Обмеження, які виникли внаслідок пандемії коронавірусу, ускладнили програми імунізації дітей від кору та поліомієліту, через що мільйони дітей по всьому світу можуть стати жертвами цих захворювань.
Про це йдеться у спільній заяві Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).
За оцінками організацій, на забезпечення програм імунізації найбільш вразливих груп дітей необхідно 655 мільйонів доларів: 400 мільйонів — для щеплень від поліомієліту й 255 — на щеплення проти кору.
«Ми не можемо дозволити боротьбі проти одного смертельного захворювання дозволити підточити наші позиції в боротьбі проти інших захворювань… Тому сьогодні ми невідкладно закликаємо до глобальних дій лідерів країн, донорів і партнерів», — ідеться в заяві.
Як пізніше уточнила керівниця програми ВООЗ із імунізації та вакцин Кетрін О’Браєн, через пандемію коронавірусу довелося призупинити 91 програму планової вакцинації у 53 країнах.
«Якщо не діяти швидко щодо поліомієліту, кору, жовтої гарячки, холери, тифу, то у 2021-2022 роках відбудуться значні спалахи цих хвороб», — стверджує вона.
Яка нині ситуація з кором і поліомієлітом у світі?
Кір, одне з найбільш заразних захворювань у світі, в останні роки стає все більш поширеним, каже ВООЗ. До пандемії коронавірусу 15% новонароджених, або 14 мільйонів, не отримували щеплення від цієї хвороби, і цей показник не змінювався протягом останніх 10 років.
Пандемія коронавірусу лише посилила розрив між щепленими й нещепленими від кору. Крім того, у 2019 році кількість нових випадків зараження кором стала найбільшою за два десятиліття.
Що стосується поліомієліту, то ВООЗ прогнозує зростання кількості хворих у Пакистані, Афганістані й регіонах Африки, де недостатньо вакцинують дітей. У разі припинення програм вакцинації протягом 10 років організація прогнозує новий глобальний спалах поліомієліту, за якого щороку виявлятимуть 200 тисяч хворих.
А що з коронавірусом?
А він нікуди не зникає. Нині коронавірусною хворобою хворіли чи хворіють майже 49,7 мільйона людей, із них понад 1,2 мільйона померли. У дев'яти країнах світу кількість випадків COVID-19 перетнула мільйон: США, Індія, Бразилія, Росія, Франція, Іспанія, Аргентина, Велика Британія та Колумбія.
Восени пандемія посилилася: країни повідомляли про рекордні показники заражень коронавірусом за добу, подекуди більші, ніж навесні. Для стримування пандемії уряди вдалися до низки обмежувальних заходів, частина з яких пов'язана з обмеженнями на пересування людей.
- Поділитися: