Кошти, які держава отримає від розмитнення автомобілів відповідно до нової формули розрахунку, спрямують на потреби Пенсійного фонду Україну.

Про це заявила очільниця комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

Вона зазначила, що ця норма стосуватиметься лише розмитнення вже ввезених на територію України автомобілів, які перебувають тут з початку 2015 року.

«Застосування (цієї норми) дозволить підвищити ступінь соціальної відповідальності осіб, які ввезли такі машини та надасть змогу збалансувати фінансовий стан Пенсійного фонду, що у свою чергу стабілізує ситуацію з виплатою пенсій в Україні», — повідомила Ніна Южаніна.

Нагадаємо, що 8 листопада Рада ухвалила закон про спрощення процедури розмитнення ввезених автомобілів. За відповідне рішення проголосувало 250 депутатів.

Для розрахунку акцизу, цю суму потрібно буде помножити на кількість років з року наступного після виробництва авта на коефіцієнт об’єму двигуна (об’єм двигуна в кубічних сантиметрах, що ділиться на 1000). Для прикладу, вартість розмитнення Nissan Juke 2012 року з об'ємом двигуна 1600 кубічних сантиметрів складатиме 400 євро (50 (базова ставка)× 1,6 (об'єм двигуна) × 5 (років)).

Крім цього, Рада запровадила «знижку» на розмитнення за новою формулою у розмірі 50%. Спочатку пропонували зробити «знижку» протягом перших 60 днів, але під час пільговий термін вирішили збільшити до 90 днів. Вона діятиме для тих, хто вже ввіз авто та планує ввозити, протягом трьох місяців від дня з набуття законом чинності (це станеться, коли президент підпише його).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Затори в центрі Києва через авто на єврономерах: за що стоять мітингарі

Рада ухвалила даний закон у першому читанні 13 липня. Тоді його підтримало 265 депутатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Три питання про «євробляхи»: чому протестують власники нерозмитнених авто? 

11 липня водії автомобілів на єврономерах у межах «Акції за захист і доступне розмитнення» заблокували центр Києва. Учасники протестів заявили, що акція буде безстроковою.

Раніше очільниця комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна («БПП») зареєструвала у парламенті законопроекти, що зменшують акцизи на розмитнення автомобілів, зареєстрованих в інших держава.

Раніше повідомлялось, що протягом 2017 року до України ввезли 965,3 тисяч автомобілів на єврономерах.

22 жовтня стало відомо, що Верховний суд України не побачив правопорушення у користуванні автомобілем з іноземною реєстрацією на постійній основі в Україні та скасував штраф у розмірі 8500 гривень.

Поділитись: