Світ

Косовські серби закликали Путіна не допустити міжнародного визнання Косова

29 червня, 2018 11:30
Світ/Косовські серби закликали Путіна не допустити міжнародного визнання Косова
Зберегти
Вигляд
Рух сербів Косова і Метохії «Батьківщина» 28 червня опублікував відкритий лист президенту Росії Володимиру Путіну з проханням не допустити міжнародного визнання Косова.

Рух сербів Косова і Метохії «Батьківщина» 28 червня опублікував відкритий лист президенту Росії Володимиру Путіну з проханням не допустити міжнародного визнання Косова.

Лист у повному обсязі опублікувало видання Eadaily.

У листі косовські серби називають Путіна «останньою надією» та скаржаться «на зайву поступливість своєї влади».

На думку членів руху, президент Сербії Александер Вучич планує підписати  всеохопний мирний договір «з сепаратистами з Приштини», що означатиме «фактичне відокремлення Косова і Метохії від Сербії». 

«Поки існує Резолюція 1244, в якій сказано, що Косово і Метохія - це Сербія, вона є Сербією», — йдеться у листі з проханням Путіна не дозволити Косову отримати місце в ООН . 

Косово — частково визнана держава на Балканах, чию незалежність визнали 110 держав. 17 лютого 2008 року парламент Косова проголосив незалежність краю в односторонньому порядку.

Сербія не визнає відділення Косова і досі вважає його своєю територією.

Україна також офіційно не визнає незалежності Косова.

Нагадаємо, президент Сербії Александер Вучич розпочав переговори з лідером Косово Хашимом Тачі щодо угоди про примирення. Переговори відбуваються за посередництва високої представниці ЄС з питань зовнішньої і безпекової політики Федеріки Могеріні.

Раніше президент Сербії Александер Вучич заявив, що визнання анексії Криму рівноцінне визнанню незалежності Косова.

Нагадаємо, Президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що не бачить прориву в відносинах Косово і ЄС без нормалізації відносин з Сербією. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про Росію на Балканах і громадянське суспільство під час війни – екс-очільник Фонду Маршалла.

Пов`язані новини