Президент України Володимир Зеленський в день інавгурації, Верховна Рада, Київ, 20 травня 2019 року
Фото:

Марків Михайло/POOL 

Володимир Зеленський 20 травня офіційно вступив на посаду президента України. Він одразу заявив, що розпускає парламент, та пообіцяв, що українці не будуть плакати. Громадське зібрало головні тези з промови Зеленського на інавгурації.

Про перемогу на виборах

Мій шестирічний син сказав: «Я чув, що Зеленський — президент. Значить, я теж президент». Це прозвучало як жарт, але потім я зрозумів, що це істина. Кожен з нас — президент. Це не моя, це наша спільна перемога. Кожен із нас присягнув на вірність Україні. Кожен із нас несе відповідальність.

Про еміграцію і національну ідею

Нас 65 мільйонів. Тих, кого народила українська земля в Європі, Азії, Америці. Ви нам дуже потрібні. Усім, хто готовий будувати нову сильну успішну Україну, я з радістю надам громадянство. Ви повинні їхати в Україну не в гості, а додому. Ми чекаємо на вас. Сувенірів везти не потрібно. Привезіть свої знання, свій досвід. Скептики скажуть, що це неможливо. А може це і є наша національна ідея: об’єднавшись, зробити неможливе. Згадайте збірну Ісландії на чемпіонаті Європи, коли дантист, прибиральник билися і зробили те, у що ніхто не вірив. І це наш шанс. Ми повинні стати ісландцями у футболі, японцями у технологіях, ізраїльтянами у здатності боронити свою землю, незважаючи на будь-які розбіжності.

Про війну на Донбасі

Кожен з нас загинув на Донбасі. Кожен з нас переселенець. Кожен з нас заробітчанин. Але ми це все подолаємо, бо ми всі українці... Наше найперше завдання – припинення вогню на Донбасі. Я готовий втрачати свою популярність, свої рейтинги. Я готовий втратити свою посаду, щоб тільки настав мир.

Інавгурація новообраного президента Зеленського. Президенти України зліва направо: Петро Порошенко, Віктор Ющенко, Леонід Кучма, Леонід Кравчук. Київ, 20 травня 2019 року
Фото:

Марків Михайло/POOL 

Про повернення територій

Не ми почали цю війну, але нам цю війну закінчувати. І ми готові до діалогу, але я упевнений, що першим кроком для початку цього діалогу буде повернення українських полонених. Наступний виклик – це повернення втрачених територій. Чесно кажучи, мені здається, що це не зовсім коректно, бо неможливо повернути те, що й так наше по праву. І Крим, і Донбас – це наша земля.

Про культ президента

Я хочу, щоб у ваших кабінетах не було моїх портретів. Тому що президент — це не ікона. Повісте там фотографії своїх дітей і перед кожним прийняттям рішення дивіться їм у очі.

Про розпуск Верховної Ради

Прошу вас прийняти закон про скасування депутатської недоторканності, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, багатостраждальний Виборчий кодекс, і зробіть, будь ласка, відкриті списки. Прошу зняти з посад главу СБУ, генпрокурора України, міністра оборони України. Я розпускаю Верховну Раду восьмого скликання.

Президент України Володимир Зеленський в день інавгурації, Верховна Рада, Київ, 20 травня 2019 року
Фото:

Марків Михайло/POOL 

Про уряд

Дозвольте мені зараз процитувати одного американського актора, який став класним американським президентом: «Уряд не має вирішувати наших проблем. Уряд і є нашою проблемою». Це просто цитата. І я не розумію, чесно кажучи, наш уряд, який тільки розводить руками. Ви можете взяти аркуш і ручку і звільнити свої місця для тих, хто буде думати про наступне покоління, а не про наступні вибори.

Про плани на посаді президента

Я багато років робив так, щоб люди сміялися. У наступні п'ять років я зроблю все, щоб люди не плакали.

Поділитись: