Крадіжка золотого батону та інші невдачі революціонерів (огляд преси)

«Крадіжка золотого батону Януковича уособлює невдачі української революції». Журналіст Time Саймон Шустер підготував матеріал про Україну після втечі Януковича. На думку Саймона Шустера, зі всіх предметів карикатурної розкоші, знайдених у Межигір’ї, золотий батон став самим відомим символом корупції, яка і спричинила повстання. «Але у вівторок 17 березня його символізм повністю змінився, коли новий уряд України оголосив, що сам батон було вкрадено. Це стало черговою прикрою невдачею уряду Порошенка, який з минулого року з великими труднощами намагається виконати обіцянки революції, в той час як Україна веде війну з підтримуваними Росією збройними формуваннями у східних регіонах», - пише Time. Видання нагадує, що в Індексі сприйняття корупції, який щорічно оновлює Transparency International, Україна посідає 142 місце із 175 країн. Вона найкорумпованіша країна Європи, де навіть Росія посідає 136 місце.

«Концерн закінчено. GM закриває свої заводи в Росії», - пише Коммерсантъ. «Збережеться тільки спільне підприємство з АвтоВАЗом, також концерн продаватиме тільки імпортні машини преміального сегменту - лінійку Cadillac та дорогі Chevrolet. Opel повністю йде з російського ринку», - повідомляє видання. «Спекуляції довкола можливих політичних причин дій GM посилило те, що оголошення концерну співпало за часом з також проблемним для Росії візитом голови колишнього стратегічного партнеру «Роснефти» американської ExxonMobil Рекса Тіллерсона». У Москві він обговорював зниження ставки податку на прибуток для проекту «Сахалін-1» з 35% до 20% та повернення близько $500 млн, переплачених за останні 6 років в бюджети РФ та Сахалінської області.

«Лідери російської опозиції в Лондоні – наступні мішені Путіна». Це заголовок відомого дослідника Росії Бена Джуди в журналі Newsweek. «Війна Кремля проти російської опозиції стала такою дикою, що перекреслила власні правила. Раніше російські дисиденти, які протистоять Путіну, були впевнені у двох речах. Спецслужби в них не стрілятимуть і їхні сім’ї теж не чіпатимуть. Цього більше не має», - наголошує Бен Джуда. Він публікує матеріал про перебування у Лондоні одного з кремлівських критиків Володимира Ашуркова та його цивільної дружини Олександрини Маркво. Пара отримала статус біженців та подала на політичний притулок, а поки мешкає в лондонському районі Кройдон поруч з біженцями із Сирії, Сомалі та Пакистану.

«Припиніть вчити людей ненависті». Інтернет-видання Meduza публікує звернення засновника газети «КоммерсантЪ» Володимира Яковлєва до російських журналістів. Зараз Яковлєв збирає кошти на новий проект «Мулбабар», завдання якого - «перетворювати безумців назад у людей». «Ненависть вже розриває нашу країну на шматки. Люди ненавидять один одного. Люди живуть в безумній ілюзії, що країну оточують вороги. Хлопчаків вбивають на війні. Політиків розстрілюють біля стін Кремля. Не Європа та не Америка, а наша країна перебуває на грані соціальної катастрофи. «Інформаційна війна» передусім знищує нас самих», - звертається до своїх колег Володимир Яковлєв.