Світ

Країни Західних Балкан не мають альтернатив, окрім членства в ЄС — Туск

17 травня, 2018 22:03
Світ/Країни Західних Балкан не мають альтернатив, окрім членства в ЄС — Туск
Зберегти
Вигляд
Президент Європейської Ради Дональд Туск вважає, що країни Західних Балкан не мають альтернатив розвитку, окрім членства в Європейському Союзі.

Президент Європейської Ради Дональд Туск вважає, що країни Західних Балкан не мають альтернатив розвитку, окрім членства в Євросоюзі.

Про це він написав у своєму Twitter. 

«Я не бачу іншого майбутнього для Західних Балкан, ніж спільного з ЄС. Жодної альтернативи, жодного плану «Б». Західні Балкани — це невід’ємна частина Європи і вони належать до нашої спільноти», —написав він.

Таку заяву Туск зробив після саміту «ЄС — Західні Балкани», який пройшов 17 травня у болгарській столиці Софії.

Раніше президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що не бачить прориву в відносинах Косово і ЄС без нормалізації відносин з Сербією. 

Туск відвідав Косово в межах свого офіційного турне по Західним Балканам для обговорення майбутнього саміту «ЄС-Балкани», що відбудеться у в Софії 17 травня.

6 лютого Єврокомісія ухвалила стратегію щодо Західних Балкан, спрямовану на надання нового імпульсу інтеграції в ЄС шістьом країнам для вступу в єдність.

У стратегії зазначають, що до 2025 року ЄС «може бути більшим за 27 держав», «але динаміка руху держав Західних Балкан на їх шляху до ЄС залежатиме від їхніх власних заслуг, їхньої швидкості та від конкретних досягнутих ними результатів».

Пов`язані новини