У Софії розпочався перший за останні 15 років саміт ЄС — Західні Балкани
Устолиці Болгарії Софії розпочався перший заостанні 15років саміт ЄС— Західні Балкани, який має продемонструвати підтримку шести балканських країн збоку Євросоюзу.
У столиці Болгарії Софії розпочався перший за останні 15 років саміт ЄС — Західні Балкани, який має продемонструвати підтримку шести балканських країн з боку Євросоюзу.
Про це повідомляє прес-служба Ради ЄС.
У Раді заявляють, що саміт має дати новий поштовх відносинам між ЄС та Західними Балканами. ЄС прагне підтвердити свої зобов’язання щодо партнерів із Західних Балкан та підтвердити приналежність регіону до європейської сім’ї.
На саміті присутні лідери 6 країн-партнерів із Західних Балкан — Албанії, Боснії і Герцеговини, Сербії, Чорногорії, Македонії та Косова — та лідери країн ЄС.
У саміті беруть участь президент Європейської Ради Дональд Туск, президент Європейської комісії Жан-Клодом Юнкером, президент Європарламенту Антоніо Таяні, представниця ЄС із закордонних справ та політики безпеки Федеріка Могеріні та комісар з питань європейської політики сусідства та переговорів щодо розширення Йоханнес Ган.
Також присутні представники Європейського банку реконструкції та розвитку, Світового банку, Європейського інвестиційного банку та Ради регіонального співробітництва.
Прем’єр Іспанії Маріано Рахой вирішив залишити Софію напередодні саміту, оскільки Мадрид не визнає незалежності Косова, як і ще п’ять держав-членів ЄС. Представники ЄС кажуть, що ніхто з іспанської делегації не буде присутній під час символічної спільної фотографії.
Саміт відбувається у Болгарії, оскільки ця країна зараз головує в ЄС.
Раніше президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що не бачить прориву в відносинах Косово і ЄС без нормалізації відносин з Сербією.
Туск відвідав Косово в межах свого офіційного турне по Західним Балканам для обговорення майбутнього саміту «ЄС-Балкани», що відбудеться у в Софії 17 травня.
6 лютого Єврокомісія ухвалила стратегію щодо Західних Балкан, спрямовану на надання нового імпульсу інтеграції в ЄС шістьом країнам для вступу в єдність.
У стратегії зазначають, що до 2025 року ЄС «може бути більшим за 27 держав», «але динаміка руху держав Західних Балкан на їх шляху до ЄС залежатиме від їхніх власних заслуг, їхньої швидкості та від конкретних досягнутих ними результатів».
- Поділитися: