На Гаваях виявили вулканічне озеро на вулкані Кілауеа, в якому температура води досягає 80-85 градусів Цельсія, що робить цю водойму однією з найгарячіших у світі.

Про це повідомляє портал Volcano Discovery.

Озеро минулого року помітили в кратері вулкану пілоти вертольотів, що пролітали над ним. Відтоді фахівці почали уважно стежити за об’єктом, використовуючи супутники NASA.

Виявилося, що рівень води в озері постійно зростає, а цього року в серпні вчені встановили, що воно є і однією з найгарячіших водойм у світі: температура води в озері дорівнює 80 — 85 °C.

Чому це важливо?

Для вчених це озеро є поки що загадкою. У світі існує всього декілька настільки гарячих вулканічних озер. Зараз Геологічна служба США (USGS) уважно стежить за озером і вивчає залишкове тепло біля основи і в сусідніх газових вентиляційних отворах, які можуть нагрівати водойму. Хоча вулкан Кілауеа не виказує ознак швидкого виверження, експерти відзначають, що зміни температури озера «можуть бути провісниками майбутніх небезпек».

Озеро на вершині вулкану становить також велику небезпеку в майбутньому, оскільки магма, взаємодіючи з водою, може у деяких випадках викликати потужні парові вибухи. 

У травні ми також писали про цей вулкан. Повідомлялося, що там із 2011 по 2018 рік кипіла лава, а потім утворилося озеро площею в п’ять футбольних полів і глибиною до 30 метрів.

Поділитись: