Виверження вулкану Сінабунг в Індонезії, 9 серпня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/SARIANTO SEMBIRING

Індонезійський вулкан Сінабунг вивергнувся вісім разів менш ніж за тиждень, стовп попелу досягав 5 кілометрів у висоту.

Про це повідомляє CNA.

Гора Сінабунг розташована на півночі острову Суматра, влада вже попередила авіакомпанії про небезпеку у цьому районі. Поки не зареєстровано жодного загиблого або постраждалого.

Пропонуємо подивитися фото, які не можуть не зачаровувати.

Влада визначила 5-кілометрову зону навколо кратера, попередивши про небезпеку виверження лави. Також місцевим жителям рекомендують носити захисні маски (ха-ха, типу у 2020-му це щось змінює), аби захиститися від попелу і диму.

Найбільшим виверження було 10 серпня, коли стовп попелу і диму «вистрілив» на 5 кілометрів угору.

Що з вулканами в Індонезії

Дуже цікаво (і небезпечно), бо їх дуже багато, близько 130 активних. Країна розташована у так званому Тихоокеанському вулканічному вогняному кільці, зоні з дуже високою сейсмічною активністю, де сходяться тектонічні плити.

Сінабунг є одним з найактивніших вулканів Індонезії, він прокинувся вперше за 400 років у 2010 році, відтоді у 2014 році внаслідок виверження загинули 16 людей, у 2016-му — семеро.

Куди більшою кількістю жертв закінчилося виверження вулкану Анак Кракатау, яке спричинило масштабне цунамі наприкінці 2018 року. Величезні хвилі впали на прибережні міста на островах Ява та Суматра й забрали понад 400 життів.

У вересні 2018 року виверження вулкану спричинило цунамі біля острова Сулавесі, внаслідок чого загинули майже 400 людей.

Поділитись: