Учасником української делегації Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі може стати перший прем'єр-міністр України (1990-1992 рр.) Вітольд Фокін, а можливих компромісів щодо Донбасу наразі є два.

Про можливі зміни у складі ТКГ в етері «Україна24» сказав новий голова делегації, перший президент України Леонід Кравчук.

Так, Кравчука запитали, які нові обличчя можуть з’явитися в ТКГ. Він відповів, що нині ведуть перемовини з Вітольдом Фокіним.

«Його знають на Донбасі, він з 16 років у шахті. І ми хотіли б мати у групі людину, яку знає Донбас. Щоб він міг сказати, чого хочуть стратегічно, національно і як завгодно люди, які там живуть», — сказав Кравчук.

Перший прем'єр-міністр України Вітольд Фокін
Фото:

Вікіпедія

Вітольду Фокіну нині 87 років. Він був прем’єр-міністром України з 1990 року по 1992 рік, якраз за президентства Леоніда Кравчука. Радянський та український діяч. Член Ревізійної комісії Комуністичної партії України в 1976—1981 роках. Член ЦК КПУ в 1981—1991 роках.

Депутат Верховної Ради УРСР 10-11-го скликань. Народний депутат України 1-го скликання (у 1991—1994 роках).

Про компроміси щодо Донбасу

Раніше 31 липня Кравчук також розповів Суспільному, на які компроміси він готовий іти щодо Донбасу. Про них він повідомляв напередодні, але без уточнень. Тепер назвав два.

Так, очільник української делегації в ТКГ розповів, що не сприймає поняття «особливий статус Донбасу», тому хоче, щоб замість нього була «особлива система управління» в цих регіонах.

«Управління, але не статус. Значить, уже компроміс, ми вже шукаємо реальні підходи, щоб вирішити питання», — вважає перший президент.

Також Кравчук каже про вільну економічну зону в цих районах.

«Це міг би бути один із кроків, для того, щоб люди почали діяти, і розв'язувати складні питання, залучивши туди інвестиції, щоб порівняно швидко відновити життя і дати людям шанс працювати, заробляти та жити нормально», — додав Кравчук.

Інтерв'ю російському пропагандистському каналу

Також 31 липня новий глава України в ТКГ дав 20-хвилинне інтерв’ю російському телеканалу «Россия-1». Брала його у нього у форматі відеоконференції пропагандистка Ольга Скабєєва.

Перший президент намагався пояснити присутнім у студії, що Росія і Україна повинні домовитися щодо Донбасу. Кравчук розповів, як він бачить свою роботу в ТКГ. Йому відповідали агресивно.

«Моє домінування буде в тому, що я спробую довести, якщо треба — аргументи, де треба — зусилля, щоб почули Україну, пішли на зустріч один одному і встановили мир. Не може бути за рахунок одного, або за рахунок інтересів іншого. Тільки рух на зустріч один одному», — сказав він.

Також Кравчук запросив Скабєєву до Києва.

Поділитись: