Велика Британія, Франція та Німеччина вимагають від Саудівської Аравії термінового роз’яснення щодо смерті журналіста Джамаля Хашоггі.

У спільній заяві три країни Євросоюзу заявили, що версія про загибель Хашоггі унаслідок бійки «потребує більше фактів, які вважатимуться достовірними».

Зі свого боку президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що виголосить заяву з приводу смерті Хашоггі 23 жовтня у вівторок.

«Ми шукаємо справедливість, і вона буде знайдена», — заявив Ердоган.

2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашоггі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена.

За даними турецької влади, Хашоггі не покидав територію консульства. Проте представники Саудівської Аравії заперечували, що Хашоггі перебуває в консульстві.

Турецький уряд повідомив офіційних осіб США, що має аудіо-та відеозаписи, які підтверджують, що Хашоггі убили у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі.

Нагадаємо, 19 жовтня Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіста Хашоггі вбили в консульстві у Стамбулі. Президент США Дональд Трамп заявив, що довіряє версії Саудівської Аравії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає вбивство саудівського журналіста

Джамаль Хашоггі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашоггі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців. Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

Поділитись: