У Кремлі відповіли кандидату у президенти Володимиру Зеленському на його слова про те, що він готовий до діалогу з президентом РФ Володимиром Путіним та зазначили, що глава РФ також готовий до діалогу, але за винятком «певних ситуацій».

Коментуючи заяву Володимира Зеленського про готовність до переговорів з Путіним, речник російського президента Дмитро Пєсков сказав:

«Путін відкритий для діалогу, але за винятком тих ситуацій, коли намагаються цей діалог обрамити різними провокаціями, намагаються «прикрасити» диверсіями. У цьому випадку реакція Путіна вельми чітка, недвозначна і рішуча».

Пєсков каже, що Путін «був прихильником серйозного діалогу з самого початку війни на Донбасі». Водночас, за його словами, Москва не бере участі у бойових діях на Донбасі.

«Путін неодноразово говорив, що для врегулювання конфлікту на Донбасі все-таки головне — це не діалог з Москвою, оскільки Москва не є учасницею цього конфлікту. Це внутрішньоукраїнський конфлікт, і вирішити його можуть самі українці, якщо вони будуть говорити один з одним», — сказав Пєсков.

На питання українського журналіста, чи означає це, що контакти з цього питання після виборів в Україні президентами двох країн проводитися не будуть, Пєсков відповів: «Ні, зовсім не означає».

Нагадаємо, кандидат у президенти Володимир Зеленський після зустрічі із західними політиками та дипломатами розкрив деякі деталі своєї передвиборної програми. Зокрема, Зеленський заявив, що готовий говорити з російським президентом.

«Війна з Росією. Тому потрібно говорити з Росією, однозначно говорити. Потрібні переговори і формат переговорів з Росією дипломатичний, у присутності західних представників», — сказав він. Також Зеленський заявив, що «жертвувати територіями і людьми ми не будемо ніколи».

За результатами першого етапу президентських виборів, у другому турі змагатимуться шоумен Володимир Зеленський та чинний глава держави Петро Порошенко. Перший лідирував з різницею у 15%. 

Поділитись: