Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України проведе моніторінг цілей поїздок жителів анексованого Криму на материкову частину України.

Про це під час прес-конференції в Херсоні повідомив перший заступник глави МінТОТ Юсуф Куркчі, передає Крим.Реалії.

За словами Куркчі, процедура пройде у вигляді анонімного анкетування на контрольних пунктах в'їзду-виїзду на адмінкордоні з Кримом. Запустять моніторинг найближчим часом для аналізу проблем кримчан та визначення тенденцій.

«Ми проводили попередні моніторинги і можемо сказати, що основна частина звертається за рішеннями проблем документування, інша — за отриманням медичних послуг. Є певна категорія людей, яка пов'язана з навчанням. І дуже маленька частина перетинає адмінкордон, щоб поїхати далі — на відпочинок або по інші справи», — розповів Куркчі.

За інформацією міністерства, подібний моніторинг проводився і в минулому році.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

Після анексії Криму Росією між материковою Україною та півостровом створили адміністративний кордон. У Херсонській області на адмінкордоні з Кримом працюють три контрольні пункти в'їзду/виїзду ‒ «Каланчак», «Чонгар» і «Чаплинка».

Поділитись: