Прокуратура Автономної Республіки Крим повідомила про підозру у державній зраді кримському «судді». Він незаконно засудив одного з керівників Меджлісу кримськотатарського народу до двох років ув’язнення.

Про це повідомили в пресслужбі прокуратури.

У 2014 році «суддя» Сімферопольського районного суду після анексії півострова перейшов на службу до РФ. 

Його оголосили у розшук.

Видання «Ґрати» повідомило, що йдеться про суддю Андрія Кулешове, який засудив заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова.

У жовтні прокуратура АРК повідомила про підозру іншому «судді», який у 2017 році виніс вирок заступнику голови Меджлісу Ільмі Умерову.

Суд на Умеровим

Створений в анексованому Криму Сімферопольський районний суд 27 вересня засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова на два роки колонії-поселення.

Його звинувачували в сепаратизмі – приводом став один з його виступів в ефірі телеканалу АТR. Під час судових засідань з’ясувалось, що лінгвістичну експертизу висловлювань заступника голови Меджлісу робила експертка ФСБ на замовлення її ж начальника, слідчого ФСБ – причому не з оригіналу виступу Умерова, а із вільного перекладу, який їй надав слідчий.

Також з’ясувалося, що частина показань свідків – сфальсифіковані.

25 жовтня представників Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму видали турецькій стороні

27 жовтня Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз повернулися в Україну

Поділитись: