Засуджених в анексованому Криму заступників глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова видали Туреччині.

Засуджених в анексованому Криму заступників глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова видали Туреччині.

Цю інформацію підтвердив Громадському голова Меджлісу Рефат Чубаров.

«Інформація відповідає дійсності. Але у нас ще поки що немає інформації про те, чи вони прибули до Туреччини. Тому зараз я можу тільки підтвердити», – сказав він.

Також Громадському це підтвердила і донька Ільмі Умерова – Айше.

Наразі звільнення політв'язнів також підтверджує і колишній адвокат Умерова Микола Полозов, який був переведений ФСБ у статус свідка, тому змушений був припинити виступати захисником заступника глави Меджлісу. При цьому адвокат називає звільнення Чийгоза та Умерова «результатом титанічних зусиль, успішно проведеної юридичної, політичної та дипломатичної роботи».

У свою чергу, за інформацією журналіста Антона Наумлюка укази президента РФ Володимира Путіна про помилування Умерова та Чийгоза засекречені і не опубліковані. «За даними учасників переговорного процесу про звільнення кримських татар, це є політичним рішенням і підсумком переговорів за участю Туреччини і України», – додає журналіст.

Так званий Верховний суд окупованого Криму 11 вересня засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза до 8 років позбавлення волі з відбуванням у колонії суворого режиму.

«Суд» визнав Чийгоза винним в організації масових заворушень на мітингу під будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року в Сімферополі — у переддень так званого референдуму.

ЧИТАЙТЕ: Ахтем Чийгоз: 8 років колонії суворого режиму.

Суд Сімферополя 27 вересня засудив Ільмі Умерова до 2 років колонії-поселення.

Слідчі кримського управління ФСБ Росії порушили проти Умерова справу за статтею 280.1 КК РФ в травні 2016 року. За їх версією, у березні заступник голови Меджлісу в ефірі телеканалу АТR публічно закликав «до порушення територіальної цілісності РФ».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кримські татари продовжують жити в Криму, як більмо на оці — заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: