ENRU

Засуджених у Криму Чийгоза та Умерова видали Туреччині

Засуджених в анексованому Криму заступників глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова видали Туреччині.

Цю інформацію підтвердив Громадському голова Меджлісу Рефат Чубаров.

«Інформація відповідає дійсності. Але у нас ще поки що немає інформації про те, чи вони прибули до Туреччини. Тому зараз я можу тільки підтвердити», – сказав він.

Також Громадському це підтвердила і донька Ільмі Умерова – Айше.

Наразі звільнення політв'язнів також підтверджує і колишній адвокат Умерова Микола Полозов, який був переведений ФСБ у статус свідка, тому змушений був припинити виступати захисником заступника глави Меджлісу. При цьому адвокат називає звільнення Чийгоза та Умерова «результатом титанічних зусиль, успішно проведеної юридичної, політичної та дипломатичної роботи».

Nikolai Polozov

У свою чергу, за інформацією журналіста Антона Наумлюка укази президента РФ Володимира Путіна про помилування Умерова та Чийгоза засекречені і не опубліковані. «За даними учасників переговорного процесу про звільнення кримських татар, це є політичним рішенням і підсумком переговорів за участю Туреччини і України», – додає журналіст.

Так званий Верховний суд окупованого Криму 11 вересня засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза до 8 років позбавлення волі з відбуванням у колонії суворого режиму.

«Суд» визнав Чийгоза винним в організації масових заворушень на мітингу під будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року в Сімферополі — у переддень так званого референдуму.

ЧИТАЙТЕ: Ахтем Чийгоз: 8 років колонії суворого режиму.

Суд Сімферополя 27 вересня засудив Ільмі Умерова до 2 років колонії-поселення.

Слідчі кримського управління ФСБ Росії порушили проти Умерова справу за статтею 280.1 КК РФ в травні 2016 року. За їх версією, у березні заступник голови Меджлісу в ефірі телеканалу АТR публічно закликав «до порушення територіальної цілісності РФ».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кримські татари продовжують жити в Криму, як більмо на оці — заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров

Підписуйтесь на наш канал у Telegram