В анексованому Криму невідомі побили кримськотатарського активіста Різу Асанова, коли той знімав сюжет про нову автомагістраль.

Як повідомив Асанов у Facebook, на нього напали зранку 2 січня біля окружної Білогорська, де він знімав сюжет про автомагістраль «Таврида».

«Я відчув різкий біль в районі правого плеча. Помітив чорний довгий предмет, схожий на палицю. Потім відчув різкий біль у потилиці. Після цього втратив свідомість. Прийшовши до тями, виявилося, що лежу вже біля своєї машини», — розповів він.

Асанов додав, що коли він отямився, то почув чоловічий голос, який сказав йому, що це було «останнє попередження». Згодом другий голос пригрозив, що в наступний раз активіст «здохне».

Різа Асанов упевнений, що обидва нападники говорили с акцентом, як у мешканців материкової Росії.

«Звалити мене при 120 кг ваги зможе не кожен. При чому з одного удару», — наголосив активіст.

Він додав, що написав заяву в поліцію, але поки не отримав ніякого підтвердження, що її прийняли.

«Таврида» — автомагістраль, яку будує окупаційна влада Криму. Вона з’єднає Керч, Сімферополь та Севастополь. Запланована довжина траси — 250,75 кілометра.

Як повідомлялося, 12 грудня силовики РФ затримали кримського татарина Едема Бекірова на адмінмежі з Кримом. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що активіст їхав до Криму, аби відвідати матір та інших родичів.

13 грудня окупаційний суд взяв під варту кримського татарина Бекірова. Окупаційна влада підозрює його у транспортуванні понад 10 кілограмів тротилу та 190 бойових патронів.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що попри критичний стан здоров’я, затриманого у Криму Бекірова утримують в загальній камері СІЗО.

Поділитись: