Затриманого окупаційною владою Криму кримського татарина Едема Бекірова, який має інвалідність, попри проблеми зі здоров’ям, утримують у загальній камері СІЗО.

Про це уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмилі Денісовій повідомив адвокат Бекірова.

Адвокат заявив, що планує звернутися до керівництва ізолятора з проханням перевести його підзахисного до медичної частини.

«Я також звернулася до Уповноваженого в РФ з прав людини Тетяни Москалькової та до радника президента Російської Федерації, Голови Ради при президентові РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайла Федотова з проханням терміново посприяти у наданні кваліфікованої медичної допомоги Едему Бекірову. Перебування у СІЗО у такому критичному стані є небезпечним для його життя», — написала Денісова.

Раніше надати медичну допомогу Бекірову, який більше 18 років є інвалідом 1 групи і має ряд супутніх проблем зі здоров’ям, закликало МЗС України.

Силовики РФ затримали кримського татарина Бекірова на адмінмежі з Кримом 12 грудня. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що активіст їхав до Криму, аби відвідати матір та інших родичів. З будівлі ФСБ РФ у Сімферополі Бекіру дали можливість повідомити дружину про те, де він знаходиться.

13 грудня окупаційний суд взяв під варту кримського татарина Бекірова. Окупаційна влада підозрює його у транспортуванні понад 10 кілограмів тротилу та 190 бойових патронів.

Поділитись: