Крісло міністра культури може зайняти колишня очільниця hromadske

Юлія Федів
Юлія ФедівFacebook / Yuliia Fediv

Верховна рада України може найближчим часом голосувати за призначення нового міністра культури та інформаційної політики. Імовірно, цю посаду отримає Юлія Федів.

Про це 1 та 2 вересня повідомили народні депутати Ярослав Железняк («Голос») і Олексій Гончаренко («Європейська Солідарність»), а також «Детектор медіа» з посиланням на три незалежні джерела.

Як пише видання, голосування за кандидатуру Федів може відбутися на одному з найближчих пленарних засідань Верховної Ради. Відповідне подання до парламенту має робити прем’єр-міністр. Железняк написав, що голосування буде наступного тижня і що Федів — гарна кандидатура.

Доповнено об 11:29. Федів погодилася на пропозицію очолити відомство, пише «Суспільне» з посиланням на джерело. Також, за інформацією видання, про кандидатуру Федів повідомили парламентарям від «Слуги Народу», наступного тижня планується обговорення на засіданні фракції.

Доповнено об 11:53. Джерело, наближене до Федів, підтвердило нам, що її кандидатуру розглядають на посаду міністерки культури.

Більше про Федів

Вона була координаторкою журналістських проєктів у n-ost та Deutsche Welle, із 2017 року керувала Національним бюро програми Євросоюзу «Креативна Європа» в Україні, а у 2018-му очолила як виконавча директорка Український культурний фонд від моменту створення до весни 2021-го, коли збіг термін трирічного контракту.

У липні 2021 року Правління ГО «Громадське Телебачення» обрало Юлію Федів новою директоркою hromadske. Конкурс на посаду керівника медіаорганізації був плановим. Заявки на участь у ньому подали 90 кандидатів, п’ятеро з яких вийшли у фінал.

Звільнення Ткаченка

21 липня до Верховної Ради надійшла заява від Олександра Ткаченка про звільнення з посади міністра культури за власною ініціативою. Той заявив, що напередодні ввечері приніс прем’єр-міністрові Денису Шмигалю заяву «через хвилю непорозуміння щодо важливості культури під час війни».

Ткаченко каже, що «лише потім здивувався» заяві Володимира Зеленського — ввечері 20 липня президент публічно, у традиційному вечірньому зверненні до всієї країни, попросив премʼєр-міністра розглянути заміну міністра культури.

«Радіо Свобода» вказує, що за 8 годин до відставки Ткаченко в розмові з журналістами звільнятися не збирався.

За час роботи на посаді глави Мінкульту на адресу Олександра Ткаченка неодноразово надходила критика щодо його політики. Наприклад, Ткаченко виступив проти закриття музею Булгакова в Києві, до чого закликала Спілка письменників України; казав, що не вважає свого ексколегу з фракції «Слуга Народу» Олександра Дубінського елементом «російської мережі дезінформації», як про це заявляли у США; не виключав співпрацю з «корисними» росіянами після війни тощо.