Заступниця глави місії США в Україні Крістіна Квін стала тимчасовою повіреною у справах США в Україні (на фото — Крістіна Квін у Києві, 4 червня 2019 року)
Фото:

U.S. EMBASSY IN UKRAINE

Американське дипломатичне представництво в Україні отримало нову керівницю — нею стала Крістіна Квін. Американська дипломатка на посаді тимчасового повіреного у справах США в Україні замінила Вільяма Тейлора, який очолював місію від червня до кінця 2019 року 

Відповідно до американського законодавства, політично призначений посадовець (тобто такий, що не є професійним дипломатом) не може перебувати на подібній посаді більш ніж 200 днів. Це й стало причиною звільнення Тейлора. Напередодні від’їзду з Києва він зауважив, що Квін «дуже кваліфікована» і гідно представлятиме американську дипмісію, доки не буде обрано нового посла і його не затвердить Сенат.

Тейлор є одним із ключових свідків у справі про імпічмент президента США Дональда Трампа. Та, залишаючи посаду в Україні, він наголосив: ця історія жодним чином не погіршить відносин Америки й України. А усі зміни, що відбулися в Україні в останні пів року — обрання нового президента й Верховної Ради, створення ґрунту для реформ — оцінив дуже позитивно і напророкував Україні «гарні часи». 

Чи вірить у них і нова очільниця американської дипмісії та що ми знаємо про неї — розповідає hromadske.

Повернення на посаду

«Я перебуваю в Україні вже близько шести місяців на посаді заступниці Голови Місії США в Україні. Мені було приємно познайомитися з людьми в Україні під час перебування в Києві та подорожей до таких міст, як Львів та Дніпро. Я із захопленням зустрічаю нові виклики та велику відповідальність на посту керівника команди посольства США в Україні», — зазначила Крістіна Квін у своєму зверненні другого січня, у перший день на новій посаді.

Хоча насправді для Квін посада тимчасової повіреної у справах США в Україні не нова: вона вже займала її з кінця травня до кінця червня 2019 року. До цього виконувачем обов’язків був Джозеф Пеннінгтон, який очолював дипмісію лише вісім днів — після того, як послиня США в Україні Марі Йованович після майже трирічної служби в Україні пішла з посади. Йованович теж свідчила у справі про імпічмент Трампа — і тоді заявляла про тиск з боку президента США та Держдепу з метою її звільнення.

«У той час, коли керівництво посольства змінюється, наша політика міцної підтримки України залишається стабільною. Команда нашого посольства і надалі працюватиме у тісному партнерстві з українським урядом та громадянським суспільством, підтримуючи суверенітет та територіальну цілісність України і реформи, які допоможуть Україні побудувати процвітаюче європейське майбутнє. Україна досягла значного прогресу за той короткий час, протягом якого я тут перебуваю, і я працюватиму над тим, щоби підтримка надавалася й надалі», — запевнила Квін.

Квін та імпічмент Трампа

У справі про імпічмент Трампа ім’я Крістіни Квін згадувалося одного разу — під час свідчень співробітника американського посольства в Україні Девіда Голмса перед Конгресом. Він розповідав, як чув розмову посла США в ЄС Гордона Сондланда і Трампа під час зустрічі з помічником Володимира Зеленського Андрієм Єрмаком. Враженнями про почуте він поділився і з Квін, яка на той момент була заступницею Тейлора.

«Я розповів їй усю історію. Я сказав: Ви не повірите, що я щойно почув! [...] Під час ланчу посол Сондланд витяг свій телефон та набрав президента. А тоді я розповів їй власну версію подій, про які я щойно свідчив», — цитує Голмса видання The Guardian.

Ми працюємо кожного дня, аби ви першими дізнавалися про новини в Україні та світі. Фондуйте у нашу діяльність на Спільнокошті, hromadske дійсно потребує вашої підтримки.

Де раніше працювала Квін?

54-річна Крістіна Квін — досвідчена дипломатка. Вона походить з округу Ориндж у Каліфорнії, закінчила Оксідентал-коледж у Лос-Анджелесі за напрямком «політологія» та працювала дослідницею ринку у виданні Los Angeles Times. Крім того, навчалась у Стокгольмському університеті та здобула ступінь магістра зі стратегічних досліджень Воєнного коледжу армії США.

Квін розпочала дипломатичну кар’єру у 1992 році, коли її призначили в консульство США у Парижі. Згодом вона працювала економічною радницею при посольстві США в Манілі, столиці Філіппін. Потім — в Європейському бюро у Вашингтоні, де займалась питаннями європейського співробітництва, а через деякий час — відносин із Словенією.

З 2001 по 2005 роки Квін працювала у представництві США в ЄС у Брюсселі, де знову виконувала роль радниці з економічних питань, а згодом була призначена у представництво США в Москві, де відповідала за галузі охорони довкілля та енергетики. З 2008-го по 2010-й була директоркою з питань Європейського Союзу, України та Білорусі в Раді національної безпеки при адміністрації президента США. 

У 2013-му Квін отримала посаду в дипустанові в Лондоні, а ще у 2016-2019 роках виконувала обов’язки заступниці голови місії та міністра-радника з економічних питань у посольстві США в Парижі.

Незалежні завдяки вам

Ми працюємо незалежно від політиків та олігархів. Наша журналістика існує завдяки вам. Ви можете підтримати нас, а ми зможемо продовжити розповідати, що насправді відбувається.

Поділитись: