Крим - рік після референдуму (огляд преси)
«Найбільші приватні кредитори України сформували блок та найняли радників для важких переговорів з Києвом», - пише Financial Times. Це відбулось після того як минулого тижня Україна запропонувала реструктуризувати свій борг у 17 мільярдів доларів. За інсайдерською інформацією консультантом кредиторів виступить консалтинговий підрозділ фонду Blackstone. Групу ж кредиторів очолює інвестфонд Franklin Templeton. За інформацією видання він володіє українськими боргами на суму близько 7 мільярдів доларів. Міністр фінансів України Наталя Яресько просить, щоб зокрема борги на 15 мільярдів доларів були зменшені, терміни обігу облігацій – подовжені, а певна частка суми – списана.
«Як гартується «русский мир» на півострові Крим». Польська Gazeta Wyborcza публікує матеріал про ситуацію на півострові через рік після проведення референдуму. «Офіційно перехідний період закінчився, але Крим досі залежить від України. Інтернет та телекомунікації на 100 відсотків, адже оптоволокно між світом та Кримом йде через Україну. Київ постачає 85 відсотків електроенергії та 80 відсотків води. З України йде більша частина споживчих товарів», - пише газета. «Добре, що у нас хоча б немає війни – часто можна почути в Криму. Теж саме мешканці півострова казали, коли він був українським, але війна тривала в Чечні», - зауважує Gazeta Wyborcza.
Голова Європейської Ради Дональд Туск виступає за збереження санкцій проти Росії. Французька Le Figaro публікує інтерв’ю з Туском, який вважає, що «наступальна» дипломатія дає змогу стримувати «агресивну політику» Москви. На думку Голови Європейської Ради для відміни санкцій потрібне виконання мінських угод від А до Я. Санкції не будуть зняті доти, доки Україна не відновить контроль за своїми кордонами. «Це одна з причин, чому варто зберігати санкції. Без тиску реалізація мінських угод є немислимою. Вірити в добру волю президента Путіна, або в добру волю сепаратистів було б наївно та лицемірно», - цитує Le Figaro Туска. Його позицію також підтримують Сполучені Штати.
Британська Independent коментує чутки щодо відсутності Путіна. «Це може бути зовсім не те, що хочуть чути його прихильники, але минулої ночі Росія обговорювала нову версію загадкового 10-и денного зникнення Володимира Путіна. У російського диктатора – «грип». Таке повідомлення незалежного телеканалу «Дождь» було багато разів повторене в соціальних медіа в той час, коли весь світ продовжує спекулювати про причини втаємничення російського президента». Газета публікує твіт колишнього посла Сполучених Штатів у Росії Майкла Макфола, який написав: «Це НЕ нормально для глав держав – зникати на декілька днів, особливо для тих лідерів, які керують ядерними державами».
- Поділитися: