УКРАЇНА

Кримський політв’язень Мустафаєв написав листа євродепутатці Гармс

15 липня, 2018 00:12
УКРАЇНА/Кримський політв’язень Мустафаєв написав листа євродепутатці Гармс
Зберегти
Вигляд
Незаконно арештований в анексованому Криму активіст «Кримської солідарності» Сервер Мустафаєв написав листа євродепутатці Ребецці Гармс.

Незаконно арештований в анексованому Криму активіст «Кримської солідарності» Сервер Мустафаєв написав листа євродепутатці Ребецці Гармс.

Про це Гармс повідомила на особистому сайті.

«Востаннє, коли я розмовляла з Сервером, він ще був активістом за права людини. Тепер же він політичний в’язень», — написала євродепутатка.

Мустафаєв у листі просить її привернути увагу міжнародної спільноти на політичні переслідування громадян в анексованому Криму.

«Ми повинні переконати світ, що з 2014 року, незважаючи на всі резолюції та рішення, ухвалені міжнародними інституціями, в Криму відбуваються репресі та переслідування на підставі національної приналежності або з релігійних переконань. Ми стикаємося з неодноразовими випадками тортур та нескінченними спробами залякування, спрямованими на заохочення співпраці з місцевими службами», — написав кримський активіст.

Мустафаєв сказав, що не шкодує про обраний шлях мирного протистояння на захисті прав кримськотатарського народу та додав, що зустрінеться з Гармс уже на свободі.

Нагадаємо, зранку 21 травня 2018-го в анексованому Криму російські силовики прийшли із обшуками до активістів об'єднання «Кримська солідарність» Сервера Мустафаєва та Едема Смаїлова. Звинувачення проти них долучили до бахчисарайської справи «Хізб ут-Тахрір».

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але відкидають терористичні методи досягнення цього і заявляють, що піддаються несправедливому переслідуванню в Росії і в окупованому нею в 2014 році Криму. 

Адвокати заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають переслідування мотивованими за релігійною ознакою. 

Бахчисарайська «справа Хізб ут-Тахрір» стосується подій 12 травня 2016 року, коли у Бахчисараї російські силовики провели серію обшуків в будинках кримських татар. Внаслідок обшуків затримані четверо бахчисарайців: Зеврі Абсеїтов, Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров і Енвер Мамутов. Їх звинувачують в екстримізмі та підозрюють в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», визнаної в Росії терористичною. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Справа «Хізб ут-Тахрір»: Нас судять з почуття ненависті.

Пов`язані новини