Кубинці у Сирії є? (огляд преси)
Politico коментує візит Ангели Меркель до Туреччини та її обіцянки турецькому урядові: «Вважається, що до 80 відсотків біженців, які прибувають до Європи, перетинають Туреччину. Країна вже прийняла понад два мільйони біженців з Сирії, витративши близько 8 мільярдів на їхнє розселення та їжу. Німеччина могла б «заплатити свою долю», щоб зменшити тягар Анкари, сказала Меркель. ЕС вже пообіцяв 1 мільярд євро, але Туреччина просить про 3 мільярди. Меркель пообіцяла додаткову підтримку, але деталей канцлер Німеччини не розголошувала…Європа хоче, щоб Туреччина закрила свій кордон і не дозволяла біженцям потрапляти до Греції. Вона також прагне, щоб Анкара ухвалила так звану угоду по реадмісії з ЄС, яка б зобов’язувала турків брати на себе тих осіб, які нелегально перейшли турецький кордон».
Чутки про перебування кубинців у Сирії коментує The Daily Beast: «Це вже не вперше кубинські війська роблять за Росію брудну роботу. На цей раз у Сирії. Минулої середи повідомлялось, що один з американських чиновників підтвердив Fox News, що кубинські військові найманці та спецпідрозділи діють у Сирії. Їх ніби то перевезли російськими літаками. За чутками кубинці є експертами з керування російськими танками. Для президента Обами, який прагне увійти в історію за примирення з ворогами Америки, вступ Куби у сирійську війну може стати ще одним провалом. Росія, Іран та Куба – це ті три режими, серця яких Обама намагався розтопити. Зараз вони допомагають врятуватись своєму четвертому колезі – Башару Асаду. З його режимом Обама теж загравав на початку свого президентства».
The Financial Times повідомляє, що «одні з найбільших транснаціональних компаній світу скоротять свої операції в Росії доти, доки бізнес-середовище у країні не покращиться. Серед нинішніх проблем – санкції, низькі ціни на нафту та стрімко змінювана державна політика. Ці фактори лякають навіть найбільш досвідчених міжнародних інвесторів. Після 18 неспокійних місяців у час яких країна зазнала удару від торговельного ембарго, падаючих цін на нафту та знецінення рубля Росія перебуває на «заплутаному роздоріжжі», коли все більше бізнес компаній схоже скоротять свою долю на ринку – стверджує консалтингова група Global Counsel. Вона аналізувала фінансовий стан 46 транснаціональних корпорацій, які широко представлені у Росії. Серед них - BP та Royal Dutch Shell, промислові групи Siemens та Lafarge, а також великі фінансові компанії, зокрема Deutsche Bank».
The New York Times публікує статтю про похмурі економічні реалії Венесуели, де громадяни втратили довіру до національної валюти – болівара. «Бажання позбавитись від болівара, або просто уникати будь-яких розрахунків з його використанням, свідчить про те, наскільки венесуельці втратили довіру до своєї економіки, а також про здатність уряду знайти шлях виходу із цього хаосу. Рік тому 1 американський долар був рівним приблизно 100 боліварам на чорному ринку. У ці дні долар часто перевищує рівень 700 боліварів. Це знак того, як низько впав рівень довіри до місцевої економіки. МВФ прогнозує, що цьогоріч інфляція перевищить 159 відсотків, а економіка впаде на 10 відсотків. Це найгірші прогнозовані показники у світі (без врахування палаючої у війні Сирії)».
hromadske.tv
- Поділитися: