«Це був «Бук-М1». Експертна оцінка російських військових інженерів: малайзійський «Боїнг» над східною Україною був збитий ракетою класу «земля - повітря»». Російська Новая газета публікує строго конфіденційний документ під назвою «Результат експертної оцінки по факту розслідування авіакатастрофи Boeing-777 (рейс МН17) 17 липня 2014 року на південному-сході України». За інформацією газети «це робота російських інженерів ВПК (у тому числі і того НВО, яке проектує та випускає ракети типу «Бук») має бути направлена голландським спеціалістам, які проводять розслідування жахливої трагедії. «Тепер є очевидним, що інсинуації екс-лідера сепаратистів Стрілкова-Гіркіна про спеціально «підісланий літак із трупами», підірваний над Донбасом, а також пропагандистські сюжети Першого каналу та «Комсомольської правди» про якийсь «український винищувач», «секретного свідка» та «іспанського диспетчера» – це не що інше, як брехня», – наголошує газета.

«Мінськ ІІ знизив рівень насильства, але його довготермінові політичні елементи ще навіть не почали виконувати. Тупцювання на місці триває. І чим довше Мінськ не виконується, тим більше шансів на відновлення конфлікту. Після того як минуло понад 14 місяців з часу анексії Криму, офіційній Москві – крім вузького кола прихильників жорсткої лінії – не треба значні шматки української території. Хоча вона і може підтримати кроки сепаратистів по захопленню кількох міст, особливо порту Маріуполь, щоб зробити контрольовані бойовиками ДНР та ЛНР економічно сильнішими. Але не більше. Відчувши удар санкцій та низьких цін на нафту, Москва робить все можливе, щоб не бути обтяженою витратами на Донбас. Її мета, швидше, зупинити подальшу інтеграцію України в НАТО та ЄС – використовуючи сепаратистські регіони як важелі впливу», – пише The Financial Times.

«Українці намагаються вирішити загадку зникнення золотого батону». The Wall Street Journal пише про невдачі української влади в боротьбі з корупцією. «Зникнення золотого батону стало символом дечого іншого: нездатності України вичистити корумповану та нефункціональну державу, яку Янукович залишив по собі та повернути величезні суми, які він та його поплічники вкрали. «Батон – це легенда, це символ корупції. Це вишенька на корупційному торті. Порівняно з іншим, вона сама по собі – нічого не варта. Але є дуже промовистою», – каже Дмитро Добродомов, депутат який очолює парламентський антикорупційний комітет. «Є батон, але як щодо іншого? За мінімальними підрахунками щороку кралось 10 мільярдів доларів. Де вони?»», – запитує вустами депутата американська газета.

«Реабілітація Сталіна: Путін переписує історію, переконавши майже половину росіян, що диктатор з манією величі був просто людиною із «добрими намірами»». The Daily Mail наводить дані «Левада-центру», за якими 45% опитаних вважають, що жертви за часів Сталіна були виправданими великими цілями країни. Ця цифра зросла з 27%, які фіксувались в жовтні 2008-го. Кількість респондентів, які негативно ставляться до Сталіна знизилась із 43% в 2001-му до 20% нині. «Настрої так різко змінились на тлі патріотичної істерії, стимульованої державними ЗМІ, що деякі аналітики кажуть про повзучу «реабілітацію Сталіна»», - відзначає видання.

Поділитись: