Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба нагадав членам Ради Безпеки ООН, що агресія Росії проти України триває вже довше за Другу світову війну і забрала життя понад 13 тисяч людей.

Про це Кулеба заявив під час онлайн-засідання Радбезу, повідомляє МЗС України.

Він наголосив, що Україна є однією з найбільш постраждалих від Другої світової війни країн, бо, «за найконсервативнішими підрахунками», загинули 8,5 мільйона українців.

«Понад 7 мільйонів українців воювали проти нацизму у семи арміях: Червоній армії, Українській повстанській армії, збройних силах Польщі, Франції, Британії, Канади та США», — нагадав міністр.

Також Кулеба згадав, що після війни Україна була серед засновників ООН — інституції, «яка мала убезпечити наступні покоління від жахіття війни».

«Російська агресія проти України, яка призвела до незаконної окупації Криму та частини Донбасу, вже триває довше за Другу світову війну. Вона забрала життя понад 13 тисяч, і призвела до поранень понад 27 тисяч людей у самому серці Європи», — підкреслив він.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський звернувся до українців з нагоди завершення Другої світової, але про Росію не згадав.

Поділитись: