Куратор російських ЗМІ у Кремлі, колишній заступник керівника Адміністрації президента РФ Олексій Громов просив медіа «не надто критикувати» олігарха Олега Дерипаску. Громов пов’язаний з Дерипаскою та олігархом Романом Абрамовічем через свого сина та дружину.

Про це йдеться в розслідуванні російського незалежного медіа «Проект».

Коли на початку 2018 року стало відомо про зв’язки олігарха Дерипаски з Настею Рибкою — дівчиною, яка займається ескортом, — саме Громов просив ЗМІ «не надто критикувати» Дерипаску у своїх матеріалах.

У Громова є син — 24-річний Олексій Громов-молодший. Він у 2017 році став партнером з Дерипаскою в компанії з виробництва алюмінієвих дисків для авто.

Того ж року, за даними «Проекту», Громову-молодшому перейшли 33,3% компанії Абрамовіча «МКМ-Логістика», яка займається вивезенням сміття. За півроку син Громова вийшов з цього бізнесу. За даними розслідувачів, від угоди син кермлівського чиновника міг отримати понад 700 мільйонів рублів.

Дружина ж старшого Громова заснувала з Дерипаскою Єлисаветинсько-Сергієвське просвітницьке товариство, яке діє при храмі, розташованому неподалік резиденції Путіна.

Настя Рибка фігурує у розслідуванні Фонду боротьби з корупцією (ФБК) російського опозиціонера Олексія Навального. 

Навальний звинуватив у корупції заступника голови уряду Росії Сергія Приходька. У розслідуванні йшлося про те, що чиновник в серпні 2016 року провів 3 дні на яхті олігарха Дерипаски біля берегів Норвегії разом з «дівчатами з ескорт-агентств».

Також Дерипаска, на думку Навального, міг бути одним з посередників Кремля при втручанні Росії у вибори президента США в 2016 році. Саме цю тему олігарх і Приходько нібито обговорювали під час плавання на яхті.

Матеріалами для розслідування, зокрема, стали фото та відео, опубліковані Настею Рибкою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто така Настя Рибка і як вона опинилася в центрі розслідування Навального.

Нагадаємо, у квітні 2018 року США запровадили санкції проти російських олігархів, наближених до президента Путіна у справі щодо втручання Москви в президентські вибори 2016 року. Під санкції потрапив Олег Дерипаска.

Акції компанії «Русал» російського олігарха Дерипаски впали вдвічі після санкцій США. Компанії США почали анулювати контракти з російськими організаціями зі списку санкцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому російські олігархи втрачають гроші

Поділитись: