Курс України на вступ до Європейського союзу та НАТО не зміниться за президентства Володимира Зеленського. Таку думку в інтерв’ю Громадському висловила віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Серйозним запобіжником я бачу зміни до Конституції, які ми прийняли. Разом з тим Зеленський, от коли він ще кандидував, він незважаючи на те, що це закладено в Конституції, говорив: так, ми ніби за шлях до НАТО, але мусимо порадитися через референдум. Я не знаю про таку вимогу від альянсу щодо того, що таке рішення невступу має проходити через референдум», — зазначила віце-прем’єр-міністерка.

Водночас, за її словами, будь-який сумнів з української сторони може сповільнити процес.

«Будь-який сумнів в цьому напрямку є руйнівним для темпу нашого руху. Я думаю, що наш курс до ЄС і НАТО не можна змінити. Я не вважаю для себе можливими будь-які компроміси в цьому напрямку. А що стосується того, наскільки швидко ми будемо рухатися — ось на цей темп можна вплинути в негативному відношенні, якщо буде таке бажання, зокрема у новообраного президента», — додала вона. 

Нагадаємо, що Зеленський пропонував провести референдум щодо вступу України в НАТО.

Нагадаємо, Петро Порошенко програв вибори шоумену Володимиру Зеленському. Різниця між Зеленським і Порошенком понад 48% голосів. На виборах президента у другому турі явка виборців склала 62,07%. Для порівняння у першому турі явка виборців становила 62,8%.

Офіційні результати другого туру оприлюднять до 4 травня. До 3 червня новообраний президент вступає на посаду.

Порошенко вже визнав перемогу Зеленського і привітав свого опонента телефоном. Зеленський дав першу прес-конференцію після оприлюднення результатів екзит-полу.

Поділитись: