Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Київської області відмовилася притягнути до відповідальності колишнього заступника голови Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрія Портнова за погрози працівнику Офісу генерального прокурора Олександрові Божку.

Про це повідомляє «Слідство.Інфо», яке отримало рішення комісії від 26 лютого.

«В порушенні дисциплінарної справи за скаргою Божка Олександра Сергійовича… стосовно адвоката Портнова Андрія Володимировича… — відмовити у зв’язку з відсутністю ознак дисциплінарного проступку з боку адвоката», — йдеться у документі.

Під час розгляду скарги комісія також отримала свідчення самого Портнова. Той вкотре підтвердив, що це саме він писав образливі повідомлення з погрозами прокуророві Олександру Божку, утім, на його думку, ці листування «несли виключно приватний характер між двома чоловіками».

Також ексчиновник звинуватив Божка у «фальсифікації» кримінального провадження, у якому той фігурує.

Водночас у Кваліфкомісії зазначили, що дії Андрія Портнова щодо прокурора Божка, відповідно до рішення ради прокурорів, можуть бути кримінальним правопорушенням.

«Рішенням Ради прокурорів… дії щодо скаржника визнано як погрози, що може вказувати на ознаки інших видів правопорушень, зокрема, передбаченого статтею 345 Кримінального кодексу України (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу), карається громадськими роботами або позбавленням волі до трьох років — ред.)», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, за інформацією «Слідство.Інфо», заступник глави Адміністрації президента часів Януковича Андрій Портнов погрожував співробітнику Генеральної прокуратури Олександру Божку та ексочільнику управління спецрозслідувань Сергію Горбатюку.

Зазначається, що навесні цього року Божко отримав повідомлення з погрозою перетворити його на «шматок лайна». Журналісти зазначили, що неодноразово брали коментарі в Андрія Портнова за номером, з якого надсилали погрози.

Окрім Божка, схожі погрози були адресовані й у бік колишнього співробітника слідчого Управління спеціальних розслідувань ГПУ та його екскерівника Сергія Горбатюка. Саме ця структура розслідувала події Революції Гідності та діяльність колишніх соратників Януковича.

Поділитись: