Верховна Рада на позачерговому засіданні підтримала оновлений склад Кабінету міністрів, 4 березня 2020 року
Фото:

Кабінет міністрів

Перед призначенням на посади в новому уряді Дениса Шмигаля кандидати на посади міністрів оприлюднили свої електронні декларації. hromadske перевірило, чим володіють нові урядовці.

Віцепрем'єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков

З нерухомості новий віцепрем’єр володіє двома квартирами у Києві, ще одна у власності Юлії Зорій, з якою він проживає, але не перебуває у шлюбі. Крім того, Резніков декларує 6 земельних ділянок на Київщині загальною площею 11 138 м², також орендує житловий будинок.

В автопарку Резнікова 6 автівок (AUDI, Volkswagen, Tiki Treiler, дві Kawasaki та Porsche), ще Mini Cooper Countryman 2011 року випуску — у власності Юлії.

Серед коштовного майна в декларації згадали два мисливські карабіни та три наручні годинники від Vacheron Constantin, Patek Philippe та Breguet.

Новий віцепрем’єр володіє корпоративними правами двох компаній, а його загальні доходи минулого року склали понад 21 млн грн.

Міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов

Загалом 10 об’єктів нерухомості задекларував новий міністр Кабміну. Частина з них у його власності, а частиною володіють його мати та дружина. Більшість нерухомості зосереджена на Львівщині, у Києві — одна квартира площею 32,5 м².

Їздить Немчінов на Chevrolet Volt 2012 року випуску, який придбав рік тому. Ще одна автівка ЗАЗ 1979 року — у спільній власності з матір’ю.

Матері новообраного міністра належить низка акцій, які вона отримала у 1997-му. Загальні доходи родини у 2019 році склали понад 3 мільйони гривень.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба

Новий очільник МЗС володіє двома квартирами у Києві загальною площею 178,3 м² та автомобілем Peugeout 206 cc 1.6 2002 року випуску (вартість купівлі вказана 112 тисяч грн).

Кулеба декларує, що минулого року отримав дохід у 234 тисячі гривень від роботи в Кабміні, готівкою зберігає 32 тисячі гривень.

Міністр оборони Андрій Таран

Згідно з декларацією, Таран володіє квартирою у Києві на 100,5 кв. м та земельною ділянкою на Київщині, площею 1198 м². Землею також володіє його дружина Вікторія — у Київській області на 1012 кв. м.

В автопарку родини три автівки: Buick LaCrosse CXL, Infiniti G35 та Mercedes-Benz A 170 CDI. Сумарний річний дохід нового міністра у 2019 році склав 597 тис. грн.

Міністр фінансів Ігор Уманський

Новий очільник Мінфіну задекларував 6 об’єктів нерухомості, частиною яких володіє спільно з членами родини. Йдеться про 3 квартири й гараж у Києві та 2 земельні ділянки на Київщині, загальною площею 7270 м².

З майна декларує картину нідерландського художника Арт ван дер Нера, ювелірні вироби, шубу від Braschi та годинник Harry Winston.

Автомобіль є лише у дружини Діани — вона їздить на Mercedes-Benz S500L 2010 року випуску, який придбали у 2016-му. Загалом доходи родини минулого року склали приблизно 350 тисяч гривень.

Міністр охорони здоров’я Ілля Ємець

Ємець володіє житловим будинком у Києві та вказує місце проживання (але не володіння) у квартирі в столиці. Також володіє двома земельними ділянками: у Києві на 1003 м² та в Острозі (Рівненщина) на 1890 кв м.

З цінного майна Ємець декларує лише наручний годинник Patek Philippe S.A.

Його річний сумарний дохід склав 859 тисяч гривень, кошти переважно зберігає на банківських рахунках.

Міністерка соціальної політики Марина Лазебна

Згідно з її декларацією, у власності родини Лазебної 4 квартири, з яких одна у Росії (31,7 кв. м), а також земельна ділянка та частина житлового будинку на Київщині. Ще однією квартирою, як вказано, чоловік міністерки користується безкоштовно.

У власності чоловіка — автомобіль Audi Q7 2017 року випуску, вартістю 2,4 млн грн на дату набуття. Син їздить на Lexus RX 200T також 2017-го, придбаною за 1,6 млн грн.

За 2019 рік нова очільниця Мінсоцполітики отримала 481 тисячу гривень від підприємницької діяльності.

У попередній версії йшлося про 4,8 мільйона гривень.

Міністр у справах ветеранів Сергій Бессараб

Свою декларацію Бессараб подавав на посаду заступника начальника Генерального штабу Збройних сил. У ній з нерухомості — земля на Київщині у тисячу квадратів. Також він вказав, що користується квартирою у Чернігові, яка належить Міністерству оборони.

Новий міністр їздить на Toyota Camry 2007 року випуску, а його дружина — на Mitsubishi Padgero 2008-го.

Дохід подружжя у 2009 році разом з зарплатою, пенсіями та соціальною допомогою склав трохи більше мільйона гривень. Кошти родина переважно тримає в банку, готівкою лише іноземну валюту.

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов

Більшість нерухомості родини Чернишових належить дружині Світлані. Так, у її власності 3 квартири у Києві та одна у Нікополі на Дніпропетровщині. Сам міністр є власником квартири у Києві на 208 м², житловим будинком та земельною ділянкою на Київщині.

Серед коштовностей родини — 11 наручних годинників (зокрема, Rolex, Ulysse Nardin та Patek Philippe), ювелірні вироби, 3 шуби з натурального хутра та сумка від Hermes Kelly.

Також декларують настінний та підлоговий годинники, колекцію з 30 картин живопису ХХ століття та колекцію книг — Бібліотеку великих письменників та Енциклопедичний словник видавництва Брокгауз і Ефрон.

В автопарку родини 4 автівки — Land Rover, Mercedes-Benz, Skoda та Land Rover. Річний сумарний дохід склав понад 5 мільйонів гривень.

Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт

Новий очільник розділеного раніше відомства володіє двома земельними ділянками, дачним будинком, квартирою та гаражем у Києві.

Також Гутцайт має автівку Toyota Corolla, а його дружина Оксана — Lexus RX200T. Автомобілем Mercedes ML250, згідно з декларацією, Вадим користується безкоштовно.

Серед іншого майна — наручний годинник італійського виробника, сережки та обручка. Торішні доходи склали понад 1,5 мільйони гривень.

Нагадаємо, 4 березня Верховна Рада, відправила у відставку прем’єр-міністра Олексія Гончарука і схвалила склад нового уряду. Також депутати призначили Дениса Шмигаля на посаду прем'єр-міністра України.

Поділитись: