Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук в урядовій ложі під час засідання Верховної Ради, Київ, 4 березня 2020 року. Рада підтримала 353-ма голосами відставку Гончарука з посади глави уряду
Фото:

пресслужба Кабміну

Верховна Рада України 4 березня 2020 року підтримала відставку прем'єра-міністра України Олексія Гончарука. Він очолював уряд 6 місяців.

«За» проголосували 353 депутатів. Проти — 0, утримались — 49.

До голосування Гончарук виступив перед парламентом із промовою.

«Шість місяців — дуже короткий строк для оцінки роботи будь-якого уряду. Але я вважаю, що українці вже її відчувають у своїх платіжках. Закликаю вас (народних депутатів — ред.) не збавляти темп і не змінювати напрямок. Я буду працювати над тим, щоб Україна стала успішною», — зазначив Гончарук.

Водночас він наголосив, що уряд «перекрив тонни тіньових схем», через що на Кабмін «вилилось багато бруду».

До Ради раніше прибув президент України Володимир Зеленський і розкритикував роботу Кабінету міністрів. Президент заявив, що «контрабанда відправила митницю в нокаут» і в Україні «не готові» до другого етапу медичної реформи, а також розкритикував роботу правоохоронних органів.

Перед голосуванням за відставку прем'єра депутат франції «Слуга Народу» Олександр Качура зазначив, що це «наймолодший» уряд, який виконував свої повноваження найменший час.

Новим прем'єр-міністром став Денис Шмигаль, міністр розвитку громад, який до цього працював топменеджером компанії ДТЕК олігарха Ріната Ахметова.

За процедурою, разом із Гончаруком у відставку іде увесь склад Кабінету міністрів. Відомо, що частину міністрів замінять, зокрема, міністра Кабміну Дмитра Дубілета, главу МОЗ Зоряну Скалецьку та главу МЗС Вадима Пристайка. А от глава МВС України Арсен Аваков може залишитися. Він очолює міністерство 6 років.

Незалежну журналістику створюєте ви! Підтримуйте hromadske на Спільнокошті будь-якою сумою.
Поділитись: