Аграрії мітингували біля Кабміну проти квот на імпорт добрив, Київ, 28 травня 2020 року
Фото:

Ліза Сівєц/hromadske

Біля будівлі Кабінету міністрів у Києві представники українських аграрних організацій провели акцію проти введення квот на імпорт мінеральних азотних добрив в Україну.

Про це повідомляє кореспондентка hromadske з місця події.

Організаторами акції протесту є «Всеукраїнська аграрна рада», асоціація «Український клуб аграрного бізнесу», «Аграрний союз України», «Всеукраїнський конгрес фермерів» та об'єднання «Агро-Продовольча рада».

Протестувальники вважають, що запровадження квот на імпорт добрив вигідне компаніям, що належать українським олігархам. Одну з таких компаній — Ostchem Дмитра Фірташа — Антимонопольний комітет визнав монополістом на ринку добрив та ухвалив рішення про її примусовий розподіл.

За словами одного з організаторів акції Івана Слободянюка, це питання стосується не тільки аграріїв, адже підвищення цін на добрива — це підвищення цін на хліб, зменшення податків і робочих місць. 

Роман Сластьон з «Українського клубу аграрного бізнесу» назвав ідею введення квот «корупційною аферою». На його думку, квоти не залишать можливості для вільної конкуренції.

Організатори акції встановили перед будівлею Кабміну бокси зі штучними грошима. На боксах наклеєно надписи «На новий літак» та «На Куршавель» та фотографії міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка та його заступника. 

Аграрії мітингували біля Кабміну проти квот на імпорт добрив, Київ, 28 травня 2020 року
Фото:

Ліза Сівєц/hromadske

З Кабміну до учасників вийшли заступники міністра Тарас Качка і Тарас Висоцький. Вони наголосили, що рішення ще не прийнято, та запросили представників на обговорення.

Потім учасники вирушили до Офісу президента, де підготували звернення до президента Володимира Зеленського.

Раніше Антимонопольний комітет ухвалив рішення примусово розділити компанію олігарха Дмитра Фірташа, звинувативши її у зловживанні монопольним становищем на ринку добрив.

Зазначимо, що заводи Дмитра Фірташа неодноразово підозрювали у зловживанні монопольним становищем. Зокрема, під час ухвалення рішень уряду, які забороняли купівлю добрив у Росії, заводи Фірташа завищували ціну на добрива в Україні, завдаючи збитки фермерам. 

Дмитро Фірташ є однією з найбагатших людей України. Зокрема, йому належать майже всі українські облгази, підприємства металургійного комплексу та інші великі компанії. Наразі Фірташ перебуває в Австрії, де тривають судові процеси щодо його екстрадиції до США.

Поділитись: