ENRU

Київрада зобов'язала заклади друкувати меню українською

Київська міська рада погодила правки до проекту рішення «Про подолання наслідків радянської окупації в мовній царині» та постановила друкувати меню в ресторанах державною мовою.

Про це йдеться на сайті Київради.

Наголошується, що мовою роботи, діловодства і документації всіх органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій комунальної форми власності, а також мовою офіційних оголошень і повідомлень має бути державна мова.

На території Києва всі назви установ, підприємств, організацій, вивіски, плакати, афіші, публічні повідомлення, рекламні оголошення та будь які інші форми аудіo- і візуальної рекламної продукції, інформація для споживачів товарів та послуг виконуються державною мовою і на розсуд власника такої інформації, англійською та будь-якою іншою мовою.

Проте правило не поширюються на дипломатичні установи та офіційні представництва міжнародних організацій, які розташовані в Києві.  

Рішення підтримали 80 депутатів.

Нагадаємо, у Херсонській області загалом 8 ресторанів та аптек оштрафували через порушення закону «Про мову», зокрема використання російськомовного меню, виставкових ярликів, касових чеків, а також спілкування російською персоналу закладів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Двомовність для України – це поцілунок смерті» — інтерв'ю з професором Колумбійського універсітету Юрієм Шевчуком.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram