Три найбільші українські мобільні оператори – «Київстар», «Vodafone Україна» і lifecell – оголосили, що відсьогодні, 17 травня, починають блокувати російські інтернет-ресурси, що потрапили до списку санкцій.

Три найбільші українські мобільні оператори – «Київстар», «Vodafone Україна» і lifecell – оголосили, що від сьогодні, 17 травня, починають блокувати російські інтернет-ресурси, що потрапили до списку санкцій.

Про це йдеться у спільній заяві операторів.

«Відповідно до цього указу телеком оператори повинні припинити надання послуг з доступу до ряду веб-ресурсів, зокрема соціальних мереж «ВКонтакте», «Однокласники», усіх сервісів Yandex та mail.ru, та інших», – йдеться у заяві.

Зауважимо, на момент публікації блокування працювало не у всіх користувачів зазначених операторів, але в соцмережах з’являються скріншоти, які підтверджують, що блокування вже працює.

Нагадаємо, 16 травня президент Петро Порошенко підписав указ про нові санкції Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року, які передбачають, зокрема, блокування доступу до соцмереж «ВКонтакте » і «Однокласники»

В Інтернет Асоціації України заявили, що наразі заблокувати російські соцмережі неможливо, оскільки це потребує великих коштів на переоснащення обладнання та зміни топології мережі.

Водночас, телекомунікаційна компанія «Укртелеком» повідомила, що може заблокувати протягом тижня Mail.ru, «ВКонтакте» і «Яндекс». Також розпочали підготовку до блокування соцмереж в «Київстарі»

Загалом у санкційний список потрапили 468 компаній і 1228 фізичних осіб. Заборона для них діятиме від 1 до 3 років. Указ набирає чинності з дня його опублікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Блокада «Рунету»: чому рішення РНБО дуже легко обійти.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile