Ким був Павло Шеремет?
Павло Шеремет — російсько-український журналіст білоруського походження.
Шеремет народився 28 листопада 1971 року в Білорусі, працював у банківській сфері, а потім зайнявся журналістикою.
У Білорусі Шеремет працював кореспондентом ОРТ (нині «Первый канал») і відкрито виступав проти режиму президента Алєксандра Лукашенка.
У 1997 році під час зйомок репортажу на кордоні з Литвою його заарештували спецслужби країни і звинуватили в незаконному перетині кордону, отриманні грошей від закордонних спецслужб і незаконній журналістській діяльності.
Незабаром Шеремета засудили до двох років позбавлення волі умовно і до одного року іспитового строку. Президент Білорусі позбавив його громадянства.
Шеремет у студії Громадського. hromadske.ua
Після цього Шеремет емігрував до Росії і продовжив працювати на «Первом канале» ведучим програми «Час», отримав премію «ТЕФІ».
У 2013 році він перейшов на роботу на «Громадське телебачення Росії» (ОТР), де вів ток-шоу «Прав? Да!». Паралельно писав політичні тексти для журналу «Огонек», для сайту «Українська правда» і «Білоруський партизан», одним із засновників якого він був.
Шеремет та Боріс Нємцов. Фото facebook\Влад Савінов
В Україні Шеремет жив останні п'ять років, але остаточно перебрався після подій Майдану в 2014 році та пішов з ОТР, оскільки мав відмінну від офіційної російської влади позицію щодо подій в Україні і за це на нього, як він сам не раз говорив, була організована травля.
«Закінчився мій короткий роман з новим російським суспільним телебаченням ... Гендиректора ОТР замучили листами з адміністрації президента як би з проханням розібратися з сигналами громадськості з приводу «русофоба» Шеремета.
Тому я вирішив не підставляти новий телеканал, що поки що слабо стоїть на ногах, і написав заяву про звільнення », - написав тоді Шеремет на своїй сторінці в Facebook.
«Мільйони людей постраждали від цієї війни. Я жив в Києві, а працював в Москві, мені не потрібно було ніяких дозволів, щоб їздити між країнами.
Тепер же в Москві я агент «хунти», а в Києві - агент ФСБ і москаль. Путін думає, що захищає русскій мір, але насправді він його зруйнував», — говорив він в інтерв'ю Medusa.io.
До слова, Шеремет був близьким другом російського опозиціонера Бориса Нємцова і в 2009 році зняв про нього фільм «Нємцов. Підсумки».
В 2013 році Павло Шеремет вів своє шоу на телеканалi ТВі, звільнився, коли канал був рейдерськи захоплений.
Фото зі сторінки Павла Шеремета на Фейсбук
Протягом 2014 го і 2015-го років журналіст працював ведучим на радіо «Вести», а в червні 2015 го запустив власний проект «Діалоги» на телеканалі 24, який в медіахолдинг ТРК «Люкс», що належить в тому числі меру Львова Андрію Садовому.
Два місяці тому він знову став працювати на радіо «Вести» і вести ранкові ефіри. Власне, сьогодні, 20 липня, о 7:30 він їхав на свій черговий ефір, коли в машині, що належала його цивільній дружині, головному редактору «Української правди» Олени Притули, спрацював вибуховий пристрій.
За інформацією близьких друзів журналіста, Шеремет і Олена Притула за останній рік говорили, що за ними, ймовірно, ведеться стеження.
Журналіста Шеремета поховають у Мінську.
У машині журналіста Павла Шеремета спрацював саморобний вибуховий пристрій.
Міністерство інформації ініціює на засіданні уряду створення Міжвідомчої групи для розслідування.
Раніше, президент України Петро Порошенко доручив правоохоронним органам оперативно розслідувати обставини загибелі журналіста Павла Шеремета.
Генпрокурор Луценко назвав загибель журналіста Шеремета вбивством.
Нагадаємо, вранці, 20 липня, в результаті вибуху машини загинув журналіст Павло Шеремет.
- Поділитися: