Мексиканський режисер Альфонсо Куарон, який днями отримав премію «Оскар» у категорії «Найкращий режисер» за фільм «Рома», закликав звільнити утримуваного в Росії українського режисера Олега Сенцова.

«Лауреат «Оскара» Альфонсо Куарон приєднався до нас із закликом звільнити українського режисера Олега Сенцова», — повідомляє правозахисна спільнота Pen America.

Крім того, правозахисники розмістили фото Куарона, на піджаку якого прикріплений значок із написом FreeSentsov.

Нагадаємо, на міжнародному кінофестивалі Berlinale автори прем'єрної стрічки про британського свідка Голодомору «Містер Джонс» закликали звільнити українського режисера, політв'язня Олега Сенцова.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

Олег Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх політв'язнів Кремля. Він тримався 145 днів. Сенцов заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування.

Як повідомила сестра Сенцова, навіть після припинення голодування залишається загроза його смерті.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

10 вересня сестра Сенцова повідомила, що політв'язень написав заповіт на творчість у разі смерті.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Поділитись: