На міжнародному кінофестивалі Berlinale автори прем'єрної стрічки про британського свідка Голодомору «Містер Джонс» закликали звільнити українського режисера, політв'язня Олега Сенцова.

Перед початком показу команда фільму влаштувала флешмоб на червоній доріжці Berlinale з плакатами FreeSentsov і Freedom of speech is not a crime, портретами Сенцова.

Режисерка фільму «Містер Джонс» Аґнєшка Холланд зазначила, що перегляд прем'єри підштовхнув її на думки про її колегу, Олега Сенцова, та інших політв'язнів, яких утримують в Росії.

«Ми думали про них, коли створювали цей фільм. Ми про них не забудемо», — сказала Холланд після показу.

Як зазначає «Укрінформ», перегляд стрічки польсько-британсько-українського виробництва про британського журналіста-свідка Голодомору, відбувся у повній тиші переповненої зали. Також фільм планують показати працівниками Міністерства закордонних справ Німеччини, що працюють з українською тематикою.

Berlinale або Берлінський міжнародний кінофестиваль — це один з найпрестижніших фестивалів Європи та світу у сфері кіно. Його щорічно проводять у лютому з 1951 року.

Європейський суд з прав людини скасував раніше ухвалене рішення про відкладення справи українських політв'язнів Олега Сенцова та Олександра Кольченка до розгляду міждержавної заяви України проти Росії. Справі повернули пріоритетний порядок розгляду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Олег Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх політв'язнів Кремля. Він тримався 145 днів. Сенцов заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування.

Як повідомила сестра Сенцова, навіть після припинення голодування залишається загроза його смерті.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенцов сподівається на звільнення, однак надії все менше — адвокат політв’язня

10 вересня сестра Сенцова повідомила, що політв'язень написав заповіт на творчість у разі смерті.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язні, 27 з яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: