Російська режисерка Єлизавета Стішова, яка отримала одну з нагород на 53-му Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах, заявила, що передасть грошову премію (15 тисяч євро) рідним Олега Сенцова і Кирила Серебренникова.

Російська режисерка Єлизавета Стішова, яка отримала одну з нагород на 53-му Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах, заявила, що передасть грошову премію (15 тисяч євро) рідним Олега Сенцова і Кирила Серебренникова.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Кінематографісти з Росії отримали три нагороди кінофестивалю.

Стішову нагородили за фільм «Сулейман гора». Він переміг у конкурсі «На Схід від Заходу».

Виступаючи на церемонії закриття, Єлизавета Стішова висловила підтримку режисерам Кирилу Серебренникову, котрий чекає суду у Москві, а також Олегу Сенцову, який голодує у російській колонії 57-ий день.

Вона заявила, що, хоч ще і не сплатила борги за свою картину, передасть премію батькам режисерів.

Крім того, спеціальний приз міжнародного журі отримав фільм Івана Твердовського «Подбросы». У документальному конкурсі переміг Віталій Манський з картиною «Свидетели Путина».

Головний приз «Кришталевий глобус» отримала стрічка «Мені плювати, що ми увійдемо в історію як варвари» румунського режисера Раду Жуде.

Також зазначається, що на кінофестивалі в Карлових Варах, який нещодавно завершився, Сенцову був присвячений спеціальний показ фільму «Геймер» зі збором підписів на підтримку режисера.

У травні російська акторка Чулпан Хаматова на кінофестивалі «Від щирого серця» у російському Ульяновську висловила слова підтримки режисеру Кирилу Серебренникову і Олегу Сенцову.

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на короткостроковому побаченні з незаконно засудженим українським режисером Олегом Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

З розваг у Сенцова телевізор, він пише, редагує свої старі записи. Просить не відправляти йому книги, яких у нього дуже багато.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля.  28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: