Російська акторка Чулпан Хаматова на кінофестивалі «Від щирого серця» у російському Ульяновську висловила слова підтримки художньому керівнику московського театру «Гоголь-центр» Кирилу Серебренникову і українському режисеру Олегу Сенцову.

Російська акторка Чулпан Хаматова на кінофестивалі «Від щирого серця» у російському Ульяновську висловила слова підтримки художньому керівнику московського театру «Гоголь-центр» Кирилу Серебренникову і українському режисеру Олегу Сенцову.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Зазначається, що Хаматова назвала звинувачення проти режисерів сфальсифікованими та побажала Серебренникову і Сенцову швидше опинитися на волі. 

Свою промову акторка виголосила під час вручення призу фестивалю «За честь і гідність».

Нагадаємо, на Каннському кінофестивалі російський режисер Михайло Бородін висловив підтримку Серебренникову та Сенцову.

Раніше на вулиці Тайм-Сквер у Нью-Йорку провели акцію в підтримку українського політв'язня Олега Сенцова, який голодує уже 14 день.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Український режисер Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Що робить українська влада для звільнення Сенцова, як реагують на вимогу українця у Росії та в світі та який стан здоров'я Олега — Громадське збирає усі заяви та новини стосовно Сенцова: 

#FreeSentsov: Олег голодує

Знімальні групи Громадського побували у ключових містах на шляху їхнього етапу — Москві, Ростові, Челябінську, Лабитнангі. Ми дізналися, в яких умовах їх утримують та які люди опікуються їхніми долями там, куди так і не допустили українських консулів, куди й донині складно дістатися адвокатам.

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile