Як Африка, європейський рок і «Океан Ельзи» поєдналися в музиці Leo Mantis
Після «Голосу країни» Лео Мантіс продовжує вчитися на медика, пише музику та співпрацює зі Святославом Вакарчуком. А тепер і завітав на Stage 13.
Як ти приїхав в Україну?
Я довго думав, довго вибирав. У мене була мрія поїхати кудись далеко і, коли я відчув, що готовий, почав шукати щось цікаве для себе — щось невідоме, про що ніхто не знає. Про Україну тоді ніхто не говорив, тож я вирішив їхати сюди.
І не страшно було їхати у невідоме?
Навпаки, дуже цікаво.
А ти вчився тут, правильно?
Я досі вчусь. Закінчую 6-й курс медичного університету.
І як ти зараз відчуваєш, працюватимеш в медицині чи залишишся в музиці?
Час покаже. З одного боку, я люблю медицину, але мені дуже подобається займатися музикою, тому подивимось, як воно буде далі.
Leo Mantis, фото hromadske.ua
Хто тебе підбив взяти участь в «Голосі країни»?
Спочатку мої друзі, потім запросили на кастинг у Львові. Так і пішло.
З яких пісень твої друзі дізнались про твій талант?
Я співав все по-своєму. Я не займався музикою, просто співав все, що чув. Наприклад, я почав співати «Океан Ельзи», коли вчив українську. І мої друзі, почувши це, почали пропонувати спробувати свої сили у вокальному шоу.
На яких інструментах ти граєш?
Мені соромно називати себе гітаристом, не вважаю, що добре вмію грати на гітарі. Я просто сам вчився на ній грати. І на тому ж рівні я граю на піаніно і барабанах.
Коли ти пишеш пісні, як обираєш мову?
Я не обираю. Воно виходить так, як виходить. З'являється якесь відчуття, коли граєш. Часом це можуть бути англійські слова, а часом українські. Я ніколи не намагаюсь писати однією мовою, а перекладати іншою.
Що тобі дав «Голос країни»?
«Голос країни» став для мене музичним відкриттям. Коли ми познайомилися зі Святославом Вакарчуком і зайшли в студію, я вперше опинився у такому музичному середовищі, де навколо дуже багато інструментів, і зрозумів, що дійсно хочу цим займатися. Крім того, отримав кілька важливих підказок.
А чого саме ти там навчився? І в чому для тебе різниця між виконанням чужих і власних пісень?
Я навчився співати душею. Навчився бути чесним і не намагатися подати якісь фальшиві відчуття, яких насправді нема.
А щодо пісень — все ж коли співаєш свої пісні, ти переживаєш особливі почуття, які були під час написання. А чужі слова такого не дають. Коли я співаю власні пісні, в мене мурашки бігають під шкірою, і я щоразу переживаю той самий момент, коли була написана пісня. Це дуже особливо.
А коли ти почав писати пісні?
Я завжди старався щось писати. Коли грав на гітарі, щось завжди писав для сестри, але ніколи не намагався писати щось серйозно. Коли Святослав після «Голосу» побачив, як я граю на гітарі, то сказав, що я можу писати власні пісні. Тож я почав.
А як ти підбирав музкантів, з якими ти зараз граєш?
О, це мої друзі, яких я знаю дуже давно. У нас гітарист і піаніст з Тернополя, басист зі Львова і барабанщик з Харкова. Коли вони почули про проект, то погодилися грати. Це трохи складно, бо ми досі живемо в різних містах, але ми наполегливі.
На якій музиці ти ріс? Яка музика тебе визначила?
Я ріс у різних жанрах. Тому що я ріс у великій сім'ї з шістьма дітьми, і там кожен слухав щось своє. Батько слухав Коффі Оломіде — це знаметий африканський музикант. Брати слухали рок, сестри слухали Sade, Asa, Фела Куті. А я просто слухав все, тому що був п'ятою дитиною і мене не пускали до пульта. Тому це така суміш європейського року та африканських мотивів.
А що ти слухав з української музики?
Українською музикою я почав цікавитися ще до приїзду в Україну. Я вже вирішив, куди поїду і мене цікавила культура країни. І багато української музики я слухав, коли вчив мову. «Океан Ельзи» я вперше почув ще в таксі, коли прилетів, але таксист не знав, хто це. І коли через кілька тижнів я спитав у друга, що це за група, то він мені розповів і скинув на флешку абсолютно всі пісні «ОЕ», навіть ранні.
Наскільки тобі складно чи легко зберігати свою індивідуальність, працюючи разом зі Святославом Вакарчуком?
Я намагаюся просто робити те, що випливає з душі й мало думати про якісь інші чинники. Святослав дуже мало впливає на творчість, каже хіба що «мені подобається» чи «не подобається». З ним дуже цікаво працювати.
Які у тебе плани на майбутнє?
Ми плануємо грати на фестивалях, працюємо над новими піснями. І думаємо незабаром випустити альбом.
- Поділитися: