Громадська організація «Інсайт», яка займається правозахисною та просвітницькою діяльністю і надає допомогу та підтримку ЛГБТКІ-людям, подала позов до Шевченківського райсуду Києва щодо висловлювань патріарха Філарета про те, що причиною пандемії коронавірусу є одностатеві шлюби.

Про це організація повідомила у Facebook.

«Вимоги у нас дуже прості — визнати поширену інформацію недостовірною і дискримінаційною та спростувати її. Моральна шкода нами не заявлялася — бо для нас, як і для багатьох представників ЛГБТКІ-спільноти — це не питання грошей, це питання честі й гідності», — зазначили в організації.

Там сподіваються, що карантин не завадить суду вчасно отримати позов та ухвалити рішення про можливість відкриття провадження.

Зазначимо, 22 березня почесний патріарх ПЦУ Філарет в інтерв’ю на 4 каналі заявив, що вважає однією з основних причин пандемії коронавірусу одностатеві шлюби.

«Епідемія – це є покарання Боже за гріхи людей. А ми думаємо, як визволитися від цієї епідемії, і правильно роблять уряди всіх держав, в тому числі нашої, що вживають заходи застереження. Але причина коронавірусу – це гріховність людства. В чому особливість гріха полягає? Відкрито добро не захищають, а захищають зло, і не тільки захищають, а його розповсюджують. Я маю на увазі насамперед одностатеві шлюби», — сказав Філарет.

Поділитись: