Лідер Косова Хашим Тачі вимагає від Сербії визнати незалежність республіки.

Про це він написав у Facebook за підсумками неформального саміту балканських країн, який пройшов за участю президента Франції Еммануеля Макрона і канцлера Німеччини Ангели Меркель.

Так, на думку Тачі, Сербія повинна визнати незалежність Косова і відмовитися від ідеї подвійного суверенітету у його північній частині.

«Вимоги або мрії про те, що на півночі Косова може бути створено співтовариство з виконавчою владою по моделі Республіки Сербської, ніколи не будуть реалізовані», — наголосив він.

Тачі також уточнив, що також не може йтися про вирішення проблеми по моделі «двох Німеччин».

Раніше канцлерка Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон оголосили про запуск нової спільної ініціативи для розв’язання конфлікту навколо Косова, яке в 2008 році оголосило про незалежність від Сербії.

Напруження у відносинах Сербії і Косова посилилися у листопаді 2018-го, коли Приштина запровадила 100-відсоткові мита на сербські товари, пояснивши це рішення «агресивністю Белграда».

Також Косово звинуватило Сербію у блокуванні надання Приштині членства в Інтерполі. У грудні влада Косова оголосила про створення регулярної армії. В НАТО висловили жаль через це рішення.

Ще однією проблемою стали спроби обмінятися територіями, щоби Сербія приєднала населені сербами райони на півночі Косова, а Приштина натомість мала б отримати населений переважно албанцями регіон Прешево на півдні Сербії. Але переговори зайшли у глухий кут.

Косово — частково визнана держава на Балканах, чию незалежність визнали 110 держав. 17 лютого 2008 року парламент Косова проголосив незалежність краю в односторонньому порядку.

Сербія не визнає відділення Косова і досі вважає його своєю територією.

Україна також офіційно не визнає незалежності Косова.

Поділитись: