Лідер кримських татар Мустафа Джемілєв сказав, що вважає нераціональним обмін українських політв'язнів на ув'язнених громадян Росії, яких утримують в Україні.

Він зазначив, що обмін арештованих за невизнання окупації на «кривавих вбивць» — це «нераціонально» та «неправильно».

«Одна справа, коли обмінюють військовополонених, інша — коли ні в чому не винних людей, арештованих за невизнання окупації, обмінюють на кривавих убивць, які й далі будуть вбивати. Це аморально, несправедливо. Для Путіна не є проблемою в будь-який час набрати будь-яку кількість заручників. Звільнимо цих, завтра буде ще більше в'язнів», — сказав Джемілєв.

На його думку, єдиним ефективним механізмом звільнення політв'язнів є посилення світого тиску на Росію та введення санкцій.

«Тільки тиск міжнародної спільноти. Зараз, як на мене, ми йдемо в правильному напрямку: санкції, санкції та ще раз санкції. Коли Путін зрозуміє, що його злочинна політика коштує дуже дорого, зокрема, для найближчого оточення та його самого, тоді вони будуть себе поводити інакше», — сказав Джемілєв.

6 листопада українська сторона вчергове звернулася до представників РФ з вимогою негайно надати офіційну відповідь на пропозицію передати їм 23 росіян в обмін на політв‘язнів Кремля. Однак Моска заблокувала питання звільнення заручників та політв’язнів.

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile