Лідер опозиції й тимчасовий президент Венесуели, визнаний низками країн, Хуан Гуайдо підписав перший президентський указ — це указ про відкриття кордонів.

Політик розмістив у своєму Twitter копії документу.

«Указ президента про надання дозволу на ввезення гуманітарної допомоги, відкриття всього нашого кордону, підтримання відносин з Арубою, Кюрасао і Бонайре, а також гарантії та визнання членів Збройних сил Венесуели, які дотримуються цього указу та Конституції», — написав Гуайдо.

Нагадаємо, 21 лютого президент Венесуели Ніколас Мадуро наказав закрити кордон країни з Бразилією, аби завадити спробі опозиціонерів ввести звідти гуманітарну допомогу.

Раніше за наказом Мадуро армію Венесуели привели у бойову готовність через гумдопомогу зі США.

Зазначимо, що президент Венесуели Ніколас Мадуро називає допомогу США незаконною та непотрібною, і обіцяю блокувати її. Так, на початку лютого силовики заблокували поставки гуманітарної допомоги в країну, перекривши міст на кордоні з Колумбією. Мадуро категорично відмовляється пропускати вантажі зі США мотивуючи це тим, що начебто постачання гумдопомоги може бути прикриттям для військового вторгнення з боку США. Під час телезвернення до нації Мадуро заявив, що очікує 300 тонн гуманітарної допомоги з Росії, Китаю, Туреччини й ООН.

16 лютого США відправили до Колумбії перший з трьох військово-транспортних літаків C-17 з гуманітарною допомогою для жителів Венесуели. Раніше гуманітарну допомогу для Венесуели США доправляли цивільними літаками. Згодом США відправили ще два військових літаки C-17.

Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що не виключає військового втручання, для стабілізації політичної кризи у Венесуелі.

Поділитись: