Світ

США відправили в Колумбію перший військовий літак з гуманітарною допомогою для жителів Венесуели

AP
Світ/США відправили в Колумбію перший військовий літак з гуманітарною допомогою для жителів Венесуели
Зберегти
Вигляд
США відправили до Колумбії перший з трьох військово-транспортних літаків C-17 з гуманітарною допомогою для жителів Венесуели.

Літак 16 лютого вилетів з Флориди і приземлився в колумбійському місті Кукута на кордоні з Венесуелою.

Цим бортом США переправили 180 тонн допомоги — їжу та медичні набори, розраховані на 25 тисяч людей. Як зазначає AP, у місті Какута перебуває велика кількість біженців з Венесуели. Допомогу мають розподіляти прихильники лідера опозиції Венесуели Хуана Гуайдо, якого США, а також більшість країн Європи та Південної Америки визнали законним главою держави.

Раніше гуманітарну допомогу для Венесуели США доправляли цивільними літаками. У планах США відправити ще два військових літака C-17.

Зазначимо, що президент Венесуели Ніколас Мадуро називає допомогу США незаконною та непотрібною, і обіцяю блокувати її. Так, на початку лютого силовики заблокували поставки гуманітарної допомоги в країну, перекривши міст на кордоні з Колумбією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «За мінімальну зарплату можна купити шматок сиру і хліба» — журналіст розповів про життя у Венесуелі

Нагадаємо, 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни, оскільки раніше парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Одна країна, два президенти: чим закінчиться протистояння у Венесуелі

Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом. У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США.

Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.

Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Пов`язані новини