Світ

Армію Венесуели привели у бойову готовність через гумдопомогу зі США

DW
Світ/Армію Венесуели привели у бойову готовність через гумдопомогу зі США
Зберегти
Вигляд
Армію Венесуели привели у бойову готовність у зв'язку з постачанням гуманітарної допомоги зі США, яке нещодавно анонсували.

Від 19 лютого в країні повністю перекрили кордони з острівними автономіями Аруба, Бонейра і Кюрасао, які належать до юрисдикції Нідерландів.

«Армія буде захищати територіальну цілісність країни», — заявив міністр оборони Венесуели.

Раніше тимчасовий президент Венесуели та лідер опозиції Хуан Гуайдо вимагав від уряду Мадуро не перешкоджати постачанню гуманітарної допомоги зі США та пропустити на територію Венесуели вантажі медикаментів і харчів.

Зазначимо, що президент Венесуели Ніколас Мадуро називає допомогу США незаконною та непотрібною, і обіцяю блокувати її. Так, на початку лютого силовики заблокували поставки гуманітарної допомоги в країну, перекривши міст на кордоні з Колумбією. Мадуро категорично відмовляється пропускати вантажі зі США мотивуючи це тим, що начебто постачання гумдопомоги може бути прикриттям для військового вторгнення з боку США. Під час телезвернення до нації Мадуро заявив, що очікує 300 тонн гуманітарної допомоги з Росії, Китаю, Туреччини й ООН.

16 лютого США відправили до Колумбії перший з трьох військово-транспортних літаків C-17 з гуманітарною допомогою для жителів Венесуели. Раніше гуманітарну допомогу для Венесуели США доправляли цивільними літаками. У планах США відправити ще два військових літаки C-17.

Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що не виключає військового втручання, для стабілізації політичної кризи у Венесуелі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «За мінімальну зарплату можна купити шматок сиру і хліба» — журналіст розповів про життя у Венесуелі

Нагадаємо, у травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.

23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Одна країна, два президенти: чим закінчиться протистояння у Венесуелі

Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом. У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США.

Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.

Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, ДаніяАвстрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Пов`язані новини